X4 860K ve RX 560 sistem darboğaz yapar mı?

Darboğaz kesinlikle olmuyor o GPU ile. RX 570 ise %10-15 darboğaz yapar. Doğru bir karar. İşlemciye yüklenen oyunlarda arada sırada o değerlere çıkması normal. Sonuçta eski mimarî bir işlemci. RAM takviyesi de yaparsanız giriş seviyesi için güzel bir sistem olabilir.

Darboğaz kesinlikle olmuyor o GPU ile. RX 570 ise %10-15 darboğaz yapar. Doğru bir karar. İşlemciye yüklenen oyunlarda arada sırada o değerlere çıkması normal. Sonuçta eski mimarî bir işlemci. RAM takviyesi de yaparsanız giriş seviyesi için güzel bir sistem olabilir.
DDR3 olduğu için yapmak istemedim hocam ram takviyesi. Zaten büyük ihtimal piyasadaki boşluktan dolayıdır DDR3 ram DDR4 ram'den daha pahalı :D. 2021 Şubat-Mart civarında DDR4 ve ryzen serisi bir işlemci içeren sisteme geçeceğim. Ekran kartını aynen kullanacağım onu da 1 yıl kadar sonra yükseltirim.

DDR3 olduğu için yapmak istemedim hocam ram takviyesi. Zaten büyük ihtimal piyasadaki boşluktan dolayıdır DDR3 ram DDR4 ram'den daha pahalı :D. 2021 Şubat-Mart civarında DDR4 ve ryzen serisi bir işlemci içeren sisteme geçeceğim. Ekran kartını aynen kullanacağım onu da 1 yıl kadar sonra yükseltirim.
RAM takviyesi yapmamak ile doğru karar vermişsiniz aslında. İkinci kullandığım sistemde bende de X4 860K, 16GB RAM ve RX 560 2GB var. 4.5 Ghz OC ile kullanmama rağmen işlemci odaklı oyunlarda performans oldukça düşük oluyor. Aslında tam olarak darboğaz yaşamaktan ziyade işlemcinin gücü bu kadar yani. 64 kişilik BF 1 sunucularında oynanmıyor mesela.

O İşlemci işlemciye yüklenen oyunlarda hayvan gibi darboğaz yapar. Bizzat 1050 ile kullandım daha güçsüz bir kart ile darboğaz yüksek. Almanızı önermem, illa ki ileriye dönük kart alacaksanız iColorful 1650 Super modelini tercih edin.

1650 Super
O İşlemci işlemciye yüklenen oyunlarda hayvan gibi darboğaz yapar. Bizzat 1050 ile kullandım daha güçsüz bir kart ile darboğaz yüksek. Almanızı önermem, illa ki ileriye dönük kart alacaksanız iColorful 1650 Super modelini tercih edin.
1650 Super alırsam işlemci için aşırı yük olur ve yeni sisteme geçmeden önceki 6 7 ay kullanamam diye almadım.

1050 Ti, RX 570, 1060 İle kullanan arkadaşlarım vardı. Sorun olmaz, iColorful 1650 Super modelini alabilirsiniz. Hem en ucuz ve güzel bir model.
Hocam zaten bütçemi de zorlar diyebiliriz. 1400tl civarı bir fiyatı var Rx 560 4Gb indirim ile 800Tl olmuştu o yüzden aldım. Dolar kuruna göre güzel bir fiyat.

Hocam zaten bütçemi de zorlar diyebiliriz. 1400tl civarı bir fiyatı var Rx 560 4Gb indirim ile 800Tl olmuştu o yüzden aldım. Dolar kuruna göre güzel bir fiyat.
Öncelikle hayırlı olsun. Giriş seviyesi için idare eden bir kart açıkçası. Kısa zaman sürede sistem yenilemesi yapacaksanız daha üst seviye olan 1650 Super tercih edebilirsiniz aslında. Ha eğer uzun süre bahsettiğiniz sistemi kullanacaksanız RX 560 kart idare edecektir ki X4 860K için sınır olan ekran kartıdır.

Geri
Yukarı