X4 950 ve GT 1030 Kaç Watt Gerekli?

OMGCreative

Hectopat
Öncelikle yakın bir zamanda bilgisayar toplamış bulunmaktayım. X4 950 + A320M + GT 1030 + 8 GB RAM şeklinde bir sistemim mevcut. Kasam ve Monitörüm ikinci el. Ama kasada PSU dikkatimi çekti. Etiketinde 350 Watt olarak yazıyor fakat üstüne işlenmiş halde "AC 230" yazıyor. Bu durumla ilgili iki sorum var. Birincisi sizce hangisi doğru? İkinci olarak da bana kaç Watt gerekiyor? Cevaplarınızı bekliyor olacağım şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AC 230, güç kaynağının prizden alacağı elektriği belirtir. 2 adet 14 cm fan, SSD ve Harddisk olduğunu varsayarsak, sistem 314 W güç tüketiyor. Yani 400 W bir güç kaynağı yeterli olacaktır. Tabii, 80+ sertifikası ile Evereset ya da Frisby hariç.

Markası belli olmayan veya belli olup da çöp olan sertifikasız PSU değilse şuan ki PSU ile 1 dahili disk olduğunu varsayarsak yetecektir. Göz kararı ile dedim bunu kendiniz test etmek istiyorsanız buradan da edebilirsiniz. Frisby, Turbox, Everese, Boost gibi markaları haricinde güzel bir 450W +80 PSU alırsanız sistemi riske atmamış olursunuz yani Allah'a emanet çalışmaz sistem. Tavsiyem bu şekilde.

AC 230, güç kaynağının prizden alacağı elektriği belirtir. 2 adet 14 cm fan, SSD ve Harddisk olduğunu varsayarsak, sistem 314 W güç tüketiyor. Yani 400 W bir güç kaynağı yeterli olacaktır. Tabii, 80+ sertifikası ile Evereset ya da Frisby hariç.
Harddisk var fakat SSD mevcut değil. Kaliteye dair de pek bir fikrim yok. Sanırım değiştirmem gerekiyor söylediklerinize göre.
Markası belli olmayan veya belli olup da çöp olan sertifikasız PSU değilse şuan ki PSU ile 1 dahili disk olduğunu varsayarsak yetecektir. Göz kararı ile dedim bunu kendiniz test etmek istiyorsanız buradan da edebilirsiniz. Frisby, Turbox, Everese, Boost gibi markaları haricinde güzel bir 450W +80 PSU alırsanız sistemi riske atmamış olursunuz yani Allah'a emanet çalışmaz sistem. Tavsiyem bu şekilde.
Teşekkür ediyorum tavsiyen için. Muhtemelen dediğin gibi kaliteli bir marka almam gerekecek.
İleride upgrade ihtimalini de katarak 600w akasa viper veya highpower 600w +80 öneriyorum.
Şu anlık öyle bir düşüncem yok çok ilerisi için belki ama şu anlık kâfi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı