X4 950 ve RX 570 Darboğaz Yapar mı?

HarunErenHE

Decapat
İyi günler. X4 950 GT 1030 sistemim var. Elime biraz para geçti, RX 570 almak istiyorum. Şu an fiyatları gayet uygun, yükselebilir. Şu an alsam X4 950 ile darboğaz olur mu? İlerleyen zamanlarda 5-6 ay sonra daha iyi bir işlemci alabilirim. PUBG, Fortnite ve LoL oynuyorum sadece. X4 950, GTX 1050Ti ile darboğaz yapmıyor, bunla yapar mı merak ediyorum. 5-6 ay sıkıntısız oynar mıyım?

Büyük olasılıkla darboğaz yapar. Eğer birkaç ay beklersen AMD'nin hem yeni nesil ekran kartı, hem yeni nesil işlemcileri çıkacak. Ve diğer nesillere göre çok daha fazla fark olacak.

X4 950'yi kendim kullanıyorum GTX 1050 ile bile yer yer darboğaz yapıyor. İdare edebilirim diyorsanız RX 580 alın ardından Ryzen 2600 ile çok iyi olacaktır. Hem 2600 ileride ekran kartı yükseltmeleri ile uygun zira RTX 2080 ile bile neredeyse darboğaz yapmıyor.

Yapar. O işlemcinin sınırı GTX 1050 TI.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı