x470 ve B450 Anakartlar Arasındaki Fark Nedir?

Mrklı

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar ben sistem toplayacağım, ancak hangi anakartı almalıyım kararsızım araştırdığıma göre x470 de bazı özellikler varmış Ryzen 7 2700 için bu özellikler çok mu önemli bütçem kısıtlı ve B450, x370 ile x470 arasındaki farklar nelerdir

ha bide çok fark yok ise şu 2 karttan birini alıcam sizce hangisi olmalı ?
GIGABYTE B450 AORUS M AMD AM4 SOKET DDR4 3200MHz DVI HDMI Anakart | ITOPYA
ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 Ryzen 2 AM4 DDR4 3200MHz (OC) M.2 HDMI DVI ANAKART | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
X yonga seti Nvidia tarafında SLI, AMD tarafında Crossfire yapmanızı destekler. Yani birden fazla ekran kartı takabilirsiniz. Birde X olursa bir kaç fark dışında soğutma blokları, VRM soğutucuları farklı olur, kaliteli olur diyelim yani. Bence SLI yapmayacaksanız ki bütçenizde kısıtlıymış, hiç gerek yok. B yonga seti Tuf serisini alabilirsiniz.

X yonga seti Nvidia tarafında SLI, AMD tarafında Crossfire yapmanızı destekler. Yani birden fazla ekran kartı takabilirsiniz. Birde X olursa bir kaç fark dışında soğutma blokları, VRM soğutucuları farklı olur, kaliteli olur diyelim yani. Bence SLI yapmayacaksanız ki bütçenizde kısıtlıymış, hiç gerek yok. B yonga seti Tuf serisini alabilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkürler. Peki 300tl fark ile bu kartı buldum Asus tuf b450-plus gaming anakart ile aralarında kaldım.Toplayacağım PC ileriye yönelik olsun istiyorum gelen özellikler ve soğutma farkı 300 e değermi sizce ?

Cevabınız için çok teşekkürler. Peki 300tl fark ile bu kartı buldum Asus tuf b450-plus gaming anakart ile aralarında kaldım.Toplayacağım PC ileriye yönelik olsun istiyorum gelen özellikler ve soğutma farkı 300 e değermi sizce ?
Bende şuan da B350M-A anakartı var. Şuan çok ama çok pişmanım. Keşke B350 F - Gaming alsaydım diye. Hem RGB yönünden hem soğutma ve görüntü yönünden çok iyi bir seri F gaming serisi. Linkini bıraktığınız anakartı bütçeniz yetiyorsa tabikide tercih edebilirsiniz. Fakat B450 F- Gaming'e de bir bakın derim. Sizin yerinizde olsam direkt olarak bunu alırdım. Değmez fazladan vereceğiniz 150₺'ye. ASUS ROG STRIX B450-F GAMING AMD B450 Ryzen 2 AM4 DDR4 3200MHz (OC) M.2 AURA RGB ANAKART | ITOPYA

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı