X5460 işlemciye ekran kartı önerisi

carl.johnson

Kilopat
Daha fazla  
Sistemime uygun bir kart arıyorum, eğer bir sıkıntı olmazsa önümüzdeki yıl bütün sistemimi baştan aşağı yenileyeceğim. O vakte kadar beni idare etsin yeter. Bütçe 2500 TL, çok fark olacaksa maksimum 3 bin liraya çıkarım. Olabildiğince ikinci elden kaçınmaya çalışıyorum, GT 1030 tarzı ısınma olayının çok zor olduğu kartları belki ikinci el olarak alabilirim.

Anakartım ASUS P5G41T-M LX (PCI Express kaç desteklediğine dair internette bilgi bulamadım.)
8 GB 1333 MHz RAM(4+4, MHz'lerden tam emin değilim.)
Xeon X5460 işlemci.(Overclock yapmak istemiyorum.)
Monitör 23-24 inç, 1920 X 1080 çözünürlükte kullanılacak.(bunu da yeni alacağız, o başka bir konu artık. :) )
Watt'ı tam hatırlamıyorum ama markası iyi Gold sertfikalı PSU var. 600-750W aralığında olmalı.

Kullanım alanım ise giriş seviyesi yazılım ve GTA 5, CS:GO tarzı oyunlar.

Amacım soğuk lehim olayından kaçınabilmek, yüksek FPS alabilmek, ısınma ve darboğaz sorunlarından kaçabilmek.

Tüm bunlardan bağımsız RX6400'ü gördüm internetten, geleceğe yatırım olarak bunu alabilir miyim? AMD kartların NVIDIA kartlara oranla yarı fiyatına satıldığı bir gerçek lakin mevcut sistemde kullanabilir miyim ve ileride toplayacağım sistem için yeterli kalır mı? Bu da ayrı bir soru.
Önerileriniz için teşekkürler.

CS:GO için çok zorlamana gerek yok kendini.

GT 1030 demişsiniz hiç önermem. İkinci elden korkuyorum diyorsunuz ama düşük bütçede yapacak pek bir şey yok. GTX 1050 Ti belki olabilir, RX6400 olabilir...
GTX 1050 ve GTX 750 aralığını tercih edebilirsiniz. RX 450 de olabilir...

Son düzenleme:
RX6400 için ne düşünüyorsunuz? Önümüzdeki yıl bu zamanlarda Ryzen tabanlı bir sistem topladığımda yetersiz kalır mı?
Veyahut RX 550 hakkında yorumlarınız nedir?(1800 liraya sıfır fiyatını buldum) O da olmadı R7-R9 serisi?

RX6400 ve 1050 Ti ile darboğaz yapar hocam RX 560 düşünülebilir. 560 ile %3 %4 kadar kücük bir darboğaz oluyor o da cok önemli değil.

İkinci el ekran kartı konusunda yardımcı olabilirim size. Bende sistemimde yeni değişikliğe gittim. Ekran kartım boşa çıktı. Size önerim sıfır olarak alacaksanız kesinlikle RX6400 olacaktır. Şu an fiyat performans en iyi kart.

Aşırı fazla mı olur darboğaz RX6400 için? Ryzen 5 güncel nesil işlemci taktığımda darboğaz değilde performans olarak geride kalır mı peki? Duruma göre ya RX6400 ya da RX550 alacağım.

Aşırı fazla mı olur darboğaz RX6400 için? Ryzen 5 güncel nesil işlemci taktığımda darboğaz değil de performans olarak geride kalır mı peki? Duruma göre ya RX6400 ya da RX550 alacağım.

Yeni sisteme takarsan şu anki oyunların bazılarını ultrada bile oynatabiliyor kartın performansi fiyatına göre çok iyi.

Teşekkür ederim. Biraz düşüneceğim, bazılarında kastınızı biraz açma şansınız var mıdır acaba? Oyunların yüzde kaçını ultrada adam akıllı oynatır mesela? Duruma göre direkt onu alayım, yenisini toplarken ekran kartına para vermem.

Geri
Yukarı