X5460 sisteme 900 TL yükseltme önerisi

EmirGkts

Hectopat
Yer
Başkent
Daha fazla  
Elimde X5460 4.1 GHz işlemci 8 GB RAM GTX 560 Ti var. Bu sisteme 900 TL ile en iyi şekilde ne yükseltmesi yapılabilir?

Bence RAM almalısın.(Kişisel Fikrim)

SSD 250 Mb/s çalışır o yüzden önermiyorum. Anakartın 775 olduğunu düşünürsek kaç GB RAM desteklediğine bağlı olarak RAM arttırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Şimdilik ram ve ssd almaktan başka yapılacak yok gibi gözüküyor, isterseniz biraz daha para biriktirip yeni nesil işlemci, anakart ve ram alın.

SSD 250 Mbps çalışır o yüzden önermiyorum. Anakartın 775 olduğunu düşünürsek kaç GB RAM desteklediğine bağlı olarak RAM arttırabilirsiniz.

Hocam Mbps internet birimi. MB demek istediniz sanırım. Ayrıca verdiğiniz bilgi eksik SATA 2 de maksimum 250 MB Sata 3 de ise SSD maksimum okuma yazma hızını alabiliriz.

Hocam Mbps internet birimi. MB demek istediniz sanırım. Ayrıca verdiğiniz bilgi eksik SATA 2 de maksimum 250 MB Sata 3 de ise SSD maksimum okuma yazma hızını alabiliriz.
Düzelt öyle çevirmiş, sata 2 ya da 3 olduğunu bilmiyoruz. 775'ler genelde 2 ama.

RAM DDR3 ise LGA 1150 pin anakart ve 3. veya 4. nesil bir işlemci.

Düzelt öyle çevirmiş, SATA 2 ya da 3 olduğunu bilmiyoruz. 775'ler genelde 2 ama.

Anakart SATA 2
Şimdilik RAM ve SSD almaktan başka yapılacak yok gibi gözüküyor, isterseniz biraz daha para biriktirip yeni nesil işlemci, anakart ve RAM alın.

Anakart işlemci RAM düşünüyorum para biriktirip Ryzen 5 1600 AF geçeceğim.
Hocam sanırım SSD'niz yok. SSD almanızı öneririm. Hatta HDD nizi satıp üstüne 900 TL'yi koyup 1 TB SSD alabilirsiniz.

480 GB SSD düşünüyordum fakat anakart sata 2 olduğu için pek bir şey fark etmeyecekti ama PUBG de falan HDD yüzünden bayağı takılma yaşıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…