X5460 vs. Q8400

Bütçe
250

luffyman06

Hectopat
Şu an halihazırda Q8400 işlemciye sahibim. Anakartım Foxconn G41-MXE/MXE-K model bir anakart. Ekran kartım 9800GT. Bütçem 250 lira. Modlu X5460 almayı düşünüyorum. Performans farkı çok olur mu, yani verdiğim paraya işlemciyi değişmem değer mi? Yoksa başka bir parça mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an halihazırda Q8400 işlemciye sahibim. Anakartım Foxconn G41-MXE/MXE-K model bir anakart. Ekran kartım 9800GT. Bütçem 250 lira. Modlu X5460 almayı düşünüyorum. Performans farkı çok olur mu, yani verdiğim paraya işlemciyi değişmem değer mi? Yoksa başka bir parça mı almalıyım?
Çok bir artış olmaz. 5 FPS falan oynar.

Çok çok daha güçlü denebilir özellikle OC ile. Bulabiliyorsanız X5470 de çok iyi olur ama önce ekran kartını en az GTX 650 falan yapın önce veya mümkünse GTX 750/GT 1030/RX 550.
Anakartım fazla overclock kaldırmadığı için 2.66 olan GHz'i 2.71'e çıkartabildim bunun bir çözümü var mıdır daha fazla arttırmam için? Bir de RAM alsam mantıklı olur mu?

Anakart giriş seviyesi olduğu için normal ama Xeon takabilirsin.

Çok çok daha güçlü denebilir özellikle OC ile. Bulabiliyorsanız X5470 de çok iyi olur ama önce ekran kartını en az GTX 650 falan yapın önce veya mümkünse GTX 750/GT 1030/RX 550.
Anakartımın biosunu modlasam overclock desteği yükselir mi çünkü Q8400 e overclock denediğimde 2.66 ghz yi en fazla 2.71 e çıkartabiliyorum başka türlü pc açılmıyor.

Anakartım fazla overclock kaldırmadığı için 2.66 olan GHz'i 2.71'e çıkartabildim bunun bir çözümü var mıdır daha fazla arttırmam için? Bir de RAM alsam mantıklı olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dual RAM (MHz'leri aynı olması çok önemli) güzel olur.
Ama ekran kartına biraz bütçe ayırıp yükseltirsen güzel bir şeyler çıkabilir.
Aliexpress'te ne kadar X5460 ?

Geri
Yukarı