X550JK GTA V Kasma ve Grafik Değişme Sorunu

Whelldown

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Asus X550JK-XX171D modeli var. i7 işlemci süper GTX 950M ekran kartı var. 4GB RAM mevcut sistemde fakat şöyle bir şey var. GTA V'e girdiğimizde problem yok, açıyor bilgisayar gayet performanslı fakat bir süre sonra kasılmalar başlıyor. Ekran kartı GTA 5'de bilindiği üzere gayet performanslı diğer oyunlarda hiçbir problem görmedim.

Bilgisayar diğer oyunları full ayarda açıyor +40fps.
Ekran kartı gayet yeterli ekran kartı belleği dolmuyor hiç görmedim.
RAM'i gayet güzel kullanıyor bilgisayar.

Aniden bilgisayar kasmaya başlıyor grafikler değişmiş gibi oluyor sanki ekran kartı devreden çıkıyor Intel ekran kartına geçiyor gibi.

Yani yukarıda belirttiğim gibi bir problem var ama nedenini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
İyi günler.

4 GB RAM yetersiz gelebiliyor GTA 5 için. Arkada açık olan uygulamalar da RAM tükettiği için kullanım yüksektir. Ayrıca oyunda bileşenlerin sıcaklıklarını da kontrol et.

Sıcaklık normal şimdi arkadaşımın bilgisayarından RAM'i söküp takalım 1600 MHz aynı RAM'dan var deneyelim bir öyle diyorsanız, yani problem aklıma yatmıyor oyundan yazılımsal olarak kaynaklanabilir mi ?

Harddiskleri X550JK serisinin zaten beş para etmez denecek düzeyde harddiskten kaynaklanabilir mi ?

Harici HDD üzerinden oynadığımda sorun olmuyordu. HDD'den kaynaklanacağını sanmıyorum.

Sorunun kesinlikle RAM ile alakalı ben en düşük ayarlarda bi bakıyım ne kadar RAM kullanacak diye 4.3GB idi en düşük kullanım. 4GB RAM GTA5 için çoğu zaman yetersiz.

Hocam 4 GB Ram ile oynayabilirsiniz. Fakat bilgisayarı darlıyor. GTA5'in rahat çalışabilmesi için 8GB şart.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı