X550JK kasma sorunu

GpuPower

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Asus X550JK model bilgisayarım işletim sistemi ve diğer tüm yazılımlar orjinal olmasına rağmen kasıyor. Chrome ile 2-3 sekmeden fazla açınca fan bağırmaya başlıyor, geçişlerde takılma oluyor.

İşletim sistemi: 10 Home (Tüm güncellemeler yüklü)
İşlemci sıcaklığı ortalama: 45-55 *C

Antivirüs olarak Windows Defender var. Zaten bilgisayarda bir şey yaptığımda söylenemez. Office kullanarak (o da lisanslı) yazı yazıyorum, video izliyorum hepsi bu.

Kısaca bilgisayarın kasılması için hiçbir sebep yok. Efektleri bile kapattım ama yine de oluyor.

Görev yöneticisinden performans tablosuna gelin. Kasma olduğu esnada %100 olan bir donanım var mı?
Eğer bilgisayarın orjinal haldeyse yani 4 GB Ram varsa uzun kullanımda ramlar sıkıntı çıkarabilir.
Bahsettiğin olay oyunlardan sonra oluyorsa aşırı ısınma işlemciyi yavaşlatacağından kasabilir.

Görev yöneticisinden performans tablosuna gelin. Kasma olduğu esnada %100 olan bir donanım var mı?

Hayır hocam. Yalnızca chrome ile 4-5 sekme açınca bellek kullanımı %70 oluyor.

Eğer bilgisayarın orjinal haldeyse yani 4 GB Ram varsa uzun kullanımda ramlar sıkıntı çıkarabilir.
Bahsettiğin olay oyunlardan sonra oluyorsa aşırı ısınma işlemciyi yavaşlatacağından kasabilir.

Ram mi eklemeliyim hocam?

Performans tablosunun bir resmini atar mısınız?

Buyrun hocam.

Dün bilgisayara tekrar format attım ve driverları elimle kurunca sorun düzeldi. (Önceki yüklemeden güncelleştirmelerle birlikte yüklenmişlerdi)

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 147
Buyrun hocam.

Dün bilgisayara tekrar format attım ve driverları elimle kurunca sorun düzeldi. (Önceki yüklemeden güncelleştirmelerle birlikte yüklenmişlerdi)
Bende aynı ürünü kullanıyorum ve format sonrası kurulan driverlarda sürekli sorun çıkıyor. En güzeli elle yüklemek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı