X550JX CS:GO oynarken FPS sorunu

KubilayBzk

Hectopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi (2.sınıf Öğrencisi)
Merhab Asus X550JX model bilgisaya sahibim dün bilgisayarıma format attım, format öncesi bilgisayarımda CS:GO oynarken 60 FPS'de hiçbir sorun yokken bügün oynarken FPS değerimi 60'a sabitlediğimde sanki oyunda FPS sıkıntıları oluyormuş gibi oluyor bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Biraz uğraştım sadece FPS değerimi 60 yapınca bu sorun ile karşılaşıyorum. FPS değerimi sabitlenmez ise böyle bir sorun yok .
System Model: X550JX
BIOS: X550JX.209 (type: UEFI)
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-4200H [email protected] (4 CPUs), ~2.8GHz
Memory: 8192MB RAM
Memory: 8082MB RAM
Intel(R) HD Graphics 4600
Card name: NVIDIA GeForce GTX 950M

Son düzenleme:
Driverlarını kurdun mu?
Evet hiçbir sorunum yok suan da driver konusunda .
Sorunu şöyle açıklasam daha anlaşılır olacak gibi oyunda bir yavaşlama ve ekranda hafif yırtıklar oluyor sebebini hala bulamadım yardımınızı bekliyorum. Xbox uygulasında tik atılan ne varsa tiklerini kaldırdım.Fakat hala çözüme ulaşamadım.

Son düzenleme:
Bende rx 580 var, 60'a sabitlediğim zaman bendede aynı sıkıntılar oluyor. Bu tamamen oyunun problemi diyebilirim. Bu arada fps i 10 a sabitlediğin zamanda 60 gösteriyor ama bariz kasmalar oluyor.

Bende rx 580 var, 60'a sabitlediğim zaman bendede aynı sıkıntılar oluyor. Bu tamamen oyunun problemi diyebilirim. Bu arada fps i 10 a sabitlediğin zamanda 60 gösteriyor ama bariz kasmalar oluyor.
Format öncesi böyle bir sıkıntım olmamıştı ne olduysa formattan sonra oldu hala anlam veremiyorum.
Sorun şuanda sadece 60 fps’e sabitleyince devam ediyor yokmu yardımcı olabilecek kimse
apex oynarken 60 fps ‘de hiçbir sorun yaşamıyorum fakat cs’de bu sorun devam ediyor ..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı