X5660 işlemci açılışta 112 derece

Anlatamıyorum galiba arkadaşlar. PC acildigi saniyede işlemci 100 derece oluyor buna soğutucu ne yapsın?
Madem öyle hocam, çıkartın atın işlemciyi. İmkansız hale getiriyorsunuz sonrada anlatamıyorum galiba. İşlemciye OC falan yapmadıysanız böyle bir şey olmaması gerekiyor. Bu soğutucu sorunu. Aşırı yüksek voltaj geliyor ve soğutucuda temas etmediği için soğutmuyor.

Madem öyle hocam, çıkartın atın işlemciyi. İmkansız hale getiriyorsunuz sonrada anlatamıyorum galiba. İşlemciye OC falan yapmadıysanız böyle bir şey olmaması gerekiyor. Bu soğutucu sorunu. Aşırı yüksek voltaj geliyor ve soğutucuda temas etmediği için soğutmuyor.

Bende diyorum ki soğutucu temas etse ne olacak PC açılıyor 5 sny sonra 100 derece.

Bende diyorum ki soğutucu temas etse ne olacak PC açılıyor 5 sny sonra 100 derece.
Temas etse pc açılınca 5 saniye sonra 100 olmayacak. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. 5 dakika sonra 100 olacak belki de.
Hayır soğutulamayacak diye bir şey yok ki. i9-11900k soğutuluyor. (O dandik soğutucuyu i9-11900k'ya takarsan o da alev alır)

Soğutucu dandik olsa bile bu kadar sıcak olmaması gerekiyor, termal macun da sürmüşsünüz
Bilgisayar bir süre sonra kapanıyor mu?

Arkadaşlar çoğu kişi işlemciye zarar verirsiniz işlemci yanar demiş evet ama öyle kolay yanacak bir şey değil bu işlemciler aşağıda fotoğrafını attığım işlemciyi en az 1 ay fark etmeden kullandım ve sorunu çok yoktu ama tabii ki yıpranmıştı. Soruna gelecek olursak eski soğutucu ile de aynı derecelerde ise başka işlemci varsa onunla deneyip bakın ki bu sorunun sensör de olup olmadığını gösterir. Eğer onda derece düşük çıkıyorsa fan yanlış takılmış olabilir yanlıştan kastettiğim şey kabloları vs ben bu işlemcide taktığım fanı çıkarınca 60 derecelere düşmüştü.

1635074672191.png

O zaman bilgisayar çalışıyorken soğutucu bloğa bastırıp sıcaklıklara bakın, o zaman belli olur.

Denedim bir fark olmadı. Fani durdurup da denedim gene olmadı.
Arkadaşlar çoğu kişi işlemciye zarar verirsiniz işlemci yanar demiş evet ama öyle kolay yanacak bir şey değil bu işlemciler aşağıda fotoğrafını attığım işlemciyi en az 1 ay fark etmeden kullandım ve sorunu çok yoktu ama tabii ki yıpranmıştı. Soruna gelecek olursak eski soğutucu ile de aynı derecelerde ise başka işlemci varsa onunla deneyip bakın ki bu sorunun sensör de olup olmadığını gösterir. Eğer onda derece düşük çıkıyorsa fan yanlış takılmış olabilir yanlıştan kastettiğim şey kabloları vs ben bu işlemcide taktığım fanı çıkarınca 60 derecelere düşmüştü.

Eki Görüntüle 1197297

Oow. Dostum benim PC kapaniyor format atmaya çalışırken. Muhtelemen belirli sıcaklık limit dereceyi geçiyor.

Valla hocam başka ne tavsiye edebileceğimi bilmiyorum. Hani belki anakartta bir problem vardır ve fazladan voltaj veriyordur işlemciye. Tek diyebileceğim bu.

Geri
Yukarı