X5670 GTX 760 sistem oyun oynarken kapanıyor

PuRTi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Program ile 30 dk stres testi yaptım. Yeniden başlatma ve ani kapanmalar olmadı. Ama sorunum devam etmekte. Sorunum şu oyun oynarken ekran siyah oluyor. Ekran kartı güç kesiyor sanki ya da gri kahverengi oluyor. Ama stres testinde OCCT ile de yaptım bu arada herhangi bir sorunla karsı karsıya kalmıyorum. O kadar aradım taradım bir sonuç bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. PSU sorunu olabilir mi diye düşündüm ama stres testi 30 dk yaptı bir sorun olsa kapanırdı diye düşünüyorum. Lüften bana yardımcı olun.
Sistem:
  • Z600 workstation.
  • GTX 760.
  • Intel(r) Xeon(r) CPU X5670 @ 2.93GHz 2.93 GHz (2 işlemci)
  • PSU 650W.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    43,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben anladım RAM'ları değiştirdim sistemi 24 GB cıkardım. İşlemcileri değiştirdim. Onlarda yeni stres testlerini yaptım sonra bütün PC setup test ettim. Ama sorunu bir türlü çözemedim yani stres testlerin başarılı geçen bileşenler neden oyunda sıkıntı yaratıyor anladım. Normal şartlada o testlerde de kapanma gri ekran gibi sorunlar almam gerekiyor ama yok testler başarılı cıkıyorlar oyunlarda sıkıntı cıkıyor çözümü bilen biri bana yardımcı olursa sevinirim

o testlerin çoğu referans değerlerine göre yapıyor fakat oyunlarda aşırı yük altında düzensizlikler var olduğu ve oyuna göre optimizasyon farklı olduğu için güç kaynağı eski ise farkeder ilk önce başka bir power supply denemeni tavsiye ederim

Power Supply ise sorun sıkıntı. 3 bin TL çünkü biraz daha araştırıyım bakalım sonuç ne cıkacak ekran kartını başka bir bilgisayarda denemedim. Öncelikle ondan bir emin olmak istiyorum ekran kartı ise sorun moset - rebaling bunları yaptırabilirim ama PSU ile o biraz sıkıntı 3 bin TL ona veremem

z600 power supply detayı atlamışım dediğin gibi pahalı ilk önce yakınlarda bilgisayarcı varsa yada arkadaşından ekran kartını test edilmesi gerekiyor,ekran kartında sıkıntı yoksa power supply maliyeti pahalı,anakartın çift işlemcili olduğu içinde başka power supply uymayacaktır anakartta sıkıntı varsa onuda bulman çok zor pahalı

Geri
Yukarı