X570 Anakart M.2 SSD Önerisi

1500 lira samsungu aldım
Aralarinda 400-500 tl fark oldu
Digerleri oyun performansinda düşük,

Yani corsair 1500 puan
Samsung oyunlarda 1800 puan almış.

Yani
Nasıl yani anlamadım? Hangi teste göre bu puanlar verilmiş? Açılma süresine göre mi? Gen4 daha hızlı olmalı mantıken Gen3'ten.

Nasıl yani anlamadım? Hangi teste göre bu puanlar verilmiş? Açılma süresine göre mi? Gen4 daha hızlı olmalı mantıken Gen3'ten.

O sistem öyle olmuyor, yani mesela corsairde okuma hızları 4000 gösterirken yapılan bazı testlerde 2800 bazi kosullarda genelde 2500 civarı almış.
Samsung tam alıyor.

Ha corsair bir çok konuda önde, ama oyun performansı olarak bir tık geride, bu nasıl oluyor fikrim yok ama chipsetden kaynaklı galiba.

Redditte okudum diye biliyorum ama aralarında uçurum fark yok, sabredebilsem samsungun pci 4.0 ini alırdım kesin 😁

O sistem öyle olmuyor, yani mesela corsairde okuma hızları 4000 gösterirken yapılan bazı testlerde 2800 bazi kosullarda genelde 2500 civarı almış.
Samsung tam alıyor.

Ha corsair bir çok konuda önde, ama oyun performansı olarak bir tık geride, bu nasıl oluyor fikrim yok ama chipsetden kaynaklı galiba.

Redditte okudum diye biliyorum ama aralarında uçurum fark yok, sabredebilsem samsungun pci 4.0 ini alırdım kesin [emoji16]
Çok pahalı olacak Samsung'un gen4 SSD'leri. Yani pek inandırıcı gelmedi o testler. 2800-2500 alması pek mümkün değil gibi geliyor bana. BIOS güncellemeleri ile çözülen bir sorundur belki. Oyun testlerinde de aynı şekilde. Sonuç olarak gen4 daha hızlı. Samsung'un aldığı fazla parayı, test sonuçları için harcadığını düşünmeye başladım. Hiç elime geçmedi ama pek mümkün değil sanki 4000 potansiyeli olan bir SSD'nin 3000'in altına düşmesi. Bende tercih edecektim toplanmaya başladığım sistemde şimdi tereddüte düştüm.

gen4 ssd ye atıyorum corsair mp600 2400 vermek yerine 1tb 970 evo plus 1500-1700tl ye alıırm ileride 1 tane daha alırım raid 0 yaparım. tabi gen4 daha iyi ise alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı