X570 Anakart Önerisi

eraykocatas

Decapat
Ryzen 9 3900 işlemci aldım anakart seciminde tıkandım kaldım. İyı birsey olsun istiyorum sorunsuz çalışsın sistemi komple yeni kuruyorum. Herseyi aldım anakart kaldı. ASUS ROG STRIX X570 E GAMING modelini arıyorum ama stoklarda, yok başka alternatif ne olabilir? Yardımcı olun. ASUS secmemdeki en büyük neden şerden biri Wi-Fi olması ve 12+4 güç kapatisorlerine sahip olması. Diğer firmalarda bununla ilgili bir belirtme bile yok. ROG STRIX alt modellerinden yani TUF ve Prime serisinde bu güç bileşenleri 12+ 2 bu çok fazla onemlı bir bileşen midir? Mesela Prime Pro modeli alsam 3900 X'de yeterli gelecek midir? Oyun oynamayacağım bir sistem kurdum ekran kartım 2 GB GT 1030 ASUS modeli sadece Photoshop ve Lightroom ve davinci ile video edit yapacağım.
Diğer sistem bileşenlerim:
  • Ryzen 9 3900 X
  • Corsair 680X kasa beyaz
  • Corsair 750W MR beyaz Power
  • Corsair 2X16 32 GB 3200 MHz RAM
  • Samsung Evo 970 SSD
  • ASUS GT 1030 2 GB ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart konusunda değil de ekran kartı konusunda bir tavsiye verebilirim. Bazı programlar ekran kartı ile işlemciden hızlı bir şekilde render alabiliyor. Bunu göz önünde bulundurduysan en ucuzu al geç derim. Hepsi temel özellikleri taşıyor ve o soketteki tüm işlemcileri çalıştırmak zorunda.

Muhtemelen pazartesiden bu yana çözmüştür ama şu an da vatan bilgisayar ve itopya da stoklarında bulunuyor.

Elimde MSİ X570 Ace anakart var Ryzen sistem toplamak için almıştım fakat bu kararımdan vazgeçtim.

Ürünü Vatan Bilgisayar'dan aldım. Fiyat olarak 2450 TL den satmayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20190906-WA0015.jpg
    IMG-20190906-WA0015.jpg
    153,5 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG-20190906-WA0016.jpg
    IMG-20190906-WA0016.jpg
    124,7 KB · Görüntüleme: 217
  • IMG-20190906-WA0018.jpg
    IMG-20190906-WA0018.jpg
    192,6 KB · Görüntüleme: 190
  • IMG-20190906-WA0019.jpg
    IMG-20190906-WA0019.jpg
    142,3 KB · Görüntüleme: 185
  • IMG-20190906-WA0020.jpg
    IMG-20190906-WA0020.jpg
    182,8 KB · Görüntüleme: 180
Anakartı buldum itopya da Asus rog strix e gaming modelini aldım ama sonra güç kaynağımda yeterli kabloların olmadığını farkettim iade ettim bir üst modelini aldım aldığım firma tarafından bana kullanılmış ikinci el ürün gönderildi onu da iade ettim bakalım bugün sıfır açılmamış bir ürün gönderecekler umarım tekrar sorun yasamadan enerjiyi verebilirim firma tam bir felaket bana kutusu açılmış hatta kullanılmış bir kaç yerinde çizik olan bir güç kaynağını göndermiş
Anakart konusunda değil de ekran kartı konusunda bir tavsiye verebilirim. Bazı programlar ekran kartı ile işlemciden hızlı bir şekilde render alabiliyor. Bunu göz önünde bulundurduysan en ucuzu al geç derim. Hepsi temel özellikleri taşıyor ve o soketteki tüm işlemcileri çalıştırmak zorunda.
Ekran kartını bende en uygunlardan biri diye Asus gt 1030 aldım indirimden 490 tl geldi yeterlidir diye düşünüyorum

Anakartı buldum itopya da Asus rog strix e gaming modelini aldım ama sonra güç kaynağımda yeterli kabloların olmadığını farkettim iade ettim bir üst modelini aldım aldığım firma tarafından bana kullanılmış ikinci el ürün gönderildi onu da iade ettim bakalım bugün sıfır açılmamış bir ürün gönderecekler umarım tekrar sorun yasamadan enerjiyi verebilirim firma tam bir felaket bana kutusu açılmış hatta kullanılmış bir kaç yerinde çizik olan bir güç kaynağını göndermiş

Ekran kartını bende en uygunlardan biri diye Asus gt 1030 aldım indirimden 490 tl geldi yeterlidir diye düşünüyorum

Geçmiş olsun. İtopya mı ikinci el ürün gönderdi? Şu an da STRIX X570-E asus'un üst seviye ürünlerinden biri umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsınız. Bios güncellemesini de yapmayı unutmayın. Hayırlı olsun.

Ekran kartı 3D modelleme yapılmayacaksa yani sadece fotoğraf ve video düzenleme için kullanılacaksa yeterli olur diye tahmin ediyorum.

Geçmiş olsun. İtopya mı ikinci el ürün gönderdi? Şu an da STRIX X570-E asus'un üst seviye ürünlerinden biri umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsınız. Bios güncellemesini de yapmayı unutmayın. Hayırlı olsun.

Ekran kartı 3D modelleme yapılmayacaksa yani sadece fotoğraf ve video düzenleme için kullanılacaksa yeterli olur diye tahmin ediyorum.
Yok hayır güç kaynağı aldığım yer QP bilişim kullanılmış urunu hatta kutu içeriği eksik ürünü Gonderdi bugün iade ettim itopyadan yenisi sipariş verdim birdaha asla qpbilişimden ürün almam klavye de alacaktım vazgeçtim başka yerlere bakıcam

Yok hayır güç kaynağı aldığım yer QP bilişim kullanılmış urunu hatta kutu içeriği eksik ürünü Gonderdi bugün iade ettim itopyadan yenisi sipariş verdim birdaha asla qpbilişimden ürün almam klavye de alacaktım vazgeçtim başka yerlere bakıcam

Anladım. Bazen firmalar da olmaması gereken durumlar olabiliyor. Tabi dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmıyor :) Ekipman için takip edilirse gameekstra da güzel fırsatlar oluyor. Şimdiye kadar sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı