X570-P sistem kablo montajı nasıl yapılır?

Girer merak etmeyin. 4 pinli fan yuvasına 3 pinli fan da takılabiliyor. Zaten 3 pinli fanlar için özel bir yuva da yok. Yuvadaki bir pin bos kalacak şekilde takın, zaten kablonun plastik kısmında iki tane çıkıntı vardır, yuvadaki girintilere uydurarak takın.

@706143 büyük bir fark yaşarsınız. Özellikle hava akışı ve iç hacim konusunda. Fan eklemesi yapılmadan da iyi bir hava akışı sağlıyor.

Girer merak etmeyin. 4 pinli fan yuvasına 3 pinli fan da takılabiliyor. Zaten 3 pinli fanlar için özel bir yuva da yok. Yuvadaki bir pin bos kalacak şekilde takın, zaten kablonun plastik kısmında iki tane çıkıntı vardır, yuvadaki girintilere uydurarak takın.

@706143 büyük bir fark yaşarsınız. Özellikle hava akışı ve iç hacim konusunda. Fan eklemesi yapılmadan da iyi bir hava akışı sağlıyor.

Hocam bunu takmaya calısıyorum ama kablo cok kısa anakarta yetişmiyor. Diğer arkadaş nasıl çözdü acaba

Başka bir porta takmayı deneyin. Diğer arkadaşlar da aynısını yaptı. Takabileceğiniz bir fan yuvası bulup takın.

Başka bir porta takmayı deneyin. Diğer arkadaşlar da aynısını yaptı. Takabileceğiniz bir fan yuvası bulup takın.

Hepsini denedim hocam uzamıyor.

Boşta şöyle bir kablo var acaba uzatma olarak kullanılır mı? WhatsApp Image 2020-07-20 at 14.28.52.jpeg

Sanmiyorum, o kabloyla ilgili hiçbir bilgiye ulaşamadım zaten. Sanırım ekstra fan takmak için bir kablo.

Şöyle bir uzatma alınabilir.

3 fanı birbirine bağlamışlar onları ayırıp uzun olan kabloyu anakarta uzattım ve kasa finish :D şimdi formata geçiyorum ama kablolama sıkıntılı oldu ilk montajım oldugu ıcın acemi oldu

Hizini DC ile kontrol edebilirsiniz. Bu yontem ile ilgili bir bilgim yok, araştırarak öğrenebilirsiniz.

Aydınlatmayı ise Aura Sync veya Armoury Crate yazılımlarıyla kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı