X570 ROG STRIX vs X570 TUF

Bütçe 20-25 bin arası. Asus takıntım yok fakat gördüğüm kadarıyla müşteri memnuniyeti ve parça kalitesi olarak son derece iyiler. Tavsiyeniz üzerine RTX 2070 S ile değiştirdim.
Sizde Asus takıntı olmuş galiba? Bütçe belirtirseniz arkadaşlarla daha iyi bir sistem çıkarabiliriz.
Lakin benim attığım RTX 2060 S de 3 fan var iken bunda 2 adet var ısınma sorunu olma ihtimali?
Bu anakart nasıl olur?
Artık öyle saçmalıklar kalmadı. Marka alacağım diye paranızdan olmayın.

Bu arada günümüzde bu sorunlar devam ediyor YouTube' a "WTCN 25.000 TL yeni PC' de yaşadığı sorunları anlatıyor." yazarsan güzel bir örneğini bulabilirsin.
Daha iyi bir öneri gelmediği sürece bu anakartı almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Sisteminize monitör dahil mi? Görüntülenmeyen bir link var çünkü attığınızda.

2 Adet Corsair Cmk32Gx4M2Z3600C18 Bellek, 32GB (2X16G) DDR4, 3600 Mhz: Amazon.com.tr

2 Adet Corsair Cmk32Gx4M2Z3600C18 Bellek, 32GB (2X16G) DDR4, 3600 Mhz: Amazon.com.tr

Seagate HDD hayatım boyunca bir daha almayı düşünmüyorum. 850W psu abartı değil mi?
10-15 yıl kullanmayı beklemeyin.
10-15 yıl kullanabilmek adına 570X anakart alıyorum zaten.

Seagate HDD hayatım boyunca bir daha almayı düşünmüyorum. 850W psu abartı değil mi?

10-15 yıl kullanabilmek adına 570X anakart alıyorum zaten.
Sistemi 10-15 yıl kullanamazsınız. 10 yıl önce çıkan en iyi anakart şu an hurdacıların elinde geziyor. 850W kısmını ileride yükseltme yapabilmeniz için tuttum. HDD'yi değiştirebilirsiniz.

Bu anakart hakkındaki fikriniz?
Ramlerin gecikme değeri yüksek daha düşük tercih etmeni öneririm.
Ramleri değiştirdim.
Sistemi 10-15 yıl kullanamazsınız. 10 yıl önce çıkan en iyi anakart şu an hurdacıların elinde geziyor. 850W kısmını ileride yükseltme yapabilmeniz için tuttum. HDD'yi değiştirebilirsiniz.

Eski bilgisayarım 2007' de alındı ve 2015' e kadar beni götürdü. Şu an ki bilgisayarımda i3 2. nesil 1333mhz 10gb ram ve milattan önce kalma psu, hdd ve anakart var yeni olan tek şey GT1030 ekran kartı ve muhtemelen en az 5 yıl daha gider, kullanan kişinin nasıl kullandığı bilgisayarın ömrünü belirleyen ana faktör. Bunun dışında her şeyi en yüksekte kullanmazsanız bu parçalar 10 yıl yeter.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı