Çözüldü X670e Carbon 7800x3D DRAM ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

troken

Picopat
Daha fazla  
Bu DRAM ışığı neden yanıyor bilen var mı?
IMG_20240324_012158.jpg
IMG_20240324_012226.jpg

Sistemi daha yeni kurdum BIOS sürümü bu:
IMG_20240324_012409.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot ışığımı bu?

@BerkayZ87 @KafadanKontak @deadfellow yardımcı olur musunuz hocam?

İşletim sistemi yüklemedigim için mi hocam böyle?

İşletim sistemi ile alakalı bir durum değil aynı anakartı ve RAM'ı bende kullanıyorum BIOS sürümü hangisi ve bir de BIOS'u default yap BIOS'a gir overclock ta Config TDP değerini 105W yap F10 yap çık tekrar sonra ramı EXPO ayarla tekrarda F10 yap son olarak context restore: Enabled yap F10 yapıp bilgisayarı tamamen kapat 15 saniye bekle sonra aç bende de böyle oldu sorunu bu şekil çözdüm.

İşletim sistemi ile alakalı bir durum değil aynı anakartı ve RAM'ı bende kullanıyorum BIOS sürümü hangisi ve bir de BIOS'u default yap BIOS'a gir overclock ta Config TDP değerini 105W yap F10 yap çık tekrar sonra ramı EXPO ayarla tekrarda F10 yap son olarak context restore: Enabled yap F10 yapıp bilgisayarı tamamen kapat 15 saniye bekle sonra aç bende de böyle oldu sorunu bu şekil çözdüm.
İşletim sistemini kurunca gitti. Biosda hangi ayarları yapmalıyım siz bana yaptığınız bütünü ayarları yazar mısınız?

İşletim sistemini kurunca gitti. BIOS'da hangi ayarları yapmalıyım siz bana yaptığınız bütünü ayarları yazar mısınız?

Bendeki işlenci AMD Ryzen 9 7950x3D

İlk önce BIOS ayarlarını defaul yap F10 kaydet.

(1.ayar) Overclocking\Advanced CPU Configuration\Config TDP ayarına tıkla 95W(128W/100A/160A) olsun.

(2.ayar) EXPO'yu aktif yap F10 kaydet çık.

(3.ayar) Memory context restore: Enable yap F10 kaydet çık. ve bilgisayarın güç kablosunu çekip 15 saniye boyunca bilgisayar açma tuşuna basılı tutun. Güç kablosunu tekrar takıp başlatın.

( BIOS veya masaüstüne geldiğin zaman kilitlenme veya donma olursa DRAM menüsünde bu ayarı aktif et.

MSI_SnapShot_07.jpg

Bendeki işlenci AMD Ryzen 9 7950x3D

İlk önce BIOS ayarlarını defaul yap F10 kaydet.

(1.ayar) Overclocking\Advanced CPU Configuration\Config TDP ayarına tıkla 95W(128W/100A/160A) olsun.

(2.ayar) EXPO'yu aktif yap F10 kaydet çık.

(3.ayar) Memory context restore: Enable yap F10 kaydet çık. ve bilgisayarın güç kablosunu çekip 15 saniye boyunca bilgisayar açma tuşuna basılı tutun. Güç kablosunu tekrar takıp başlatın.

( BIOS veya masaüstüne geldiğin zaman kilitlenme veya donma olursa DRAM menüsünde bu ayarı aktif et.

Eki Görüntüle 2149989
Fan speed RPM'yi nasıl arttırıyoruz 750 civarı benimki sizinki kaç?

Yeni konular

Geri
Yukarı