Çözüldü X99 anakart RX 6400 destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bahsettiğiniz işlemci çok güçlü, darboğaz olacağını sanmıyorum. Makinist yerine Huananzhi marka anakartlara yönelebilirsiniz, daha kalitelidir. Ekran kartını takabilirsiniz fakat PCle 3.0 olduğu için daha düşük performans alabilirsiniz.

1662740991157.png

PCI Express slotlar geriye dönük olarak uyumludur. Bu Xenon ise darboğaz verebilir. Tekli çekirdek olarak güçlü değil. Net bir bilgim yok.

Bahsettiğiniz işlemci çok güçlü, darboğaz olacağını sanmıyorum. Makinist yerine Huananzhi marka anakartlara yönelebilirsiniz, daha kalitelidir. Ekran kartını takabilirsiniz fakat PCle 3.0 olduğu için daha düşük performans alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1512989
Çok çekirdekli olabilir fakat besleme durumunda tekli çekirdek gücü önemli. Bir de zaten bu işlemci 3,20 GHz.

Çözüm
PCI Express slotlar geriye dönük olarak uyumludur. Bu xenon ise darboğaz verebilir. Tekli çekirdek olarak güçlü değil. Net bir bilgim yok.

Çok çekirdekli olabilir fakat besleme durumunda tekli çekirdek gücü önemli. Bir de zaten bu işlemci 3,20 GHz.

Bence biraz darboğazdan bir şey olmaz.
Normalde bunun yerine R9 370 almayı düşünüyorumdum birden aklıma bu kart geldi kat kat daha iyi ve uygun fiyatlı.

@Kerimpashax işlemci olarak daha iyi.

Peki bunda darboğaz olur mu?

Bunun benimkiyle arasındaki fark nedir?

8 RAM slotu olması, MOSFET'leri, bütün PCI-e X16 girişleri metalden yani ağır kart taktığında yamulmaz ve üstündeki LED göstergeler. Senin gösterdiğin kart giriş-orta seviye bir kartken diğeri orta-üst seviye kalıyor 500TL hak ediyor kesinlikle.

Bence biraz darboğazdan bir şey olmaz.
Normalde bunun yerine R9 370 almayı düşünüyorumdum birden aklıma bu kart geldi kat kat daha iyi ve uygun fiyatlı.

Peki bunda darboğaz olur mu?

E5 2666 V3 RTX 2060'a kadar darboğaz yapmaz diye düşünüyorum Valorant ve CS:GO dışı oyunlarda, 2060 da azıcık yapabilir belki tam emin değilim fakat dediğiniz kartlarda yapmaz.

@Kerimpashax hocam, bunlar gelişebilir sistem değil. Zaten Server sistemi. Elbette yeni bir RX 6400 iyidir. Bütçeye göre daha farklı seçenekler de olabilir. Yine de karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı