X99 Deluxe PCIEx firewire kart montajı

• Konuyu başlatan DJ_OXyGeNe_8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 3B
D

DJ_OXyGeNe_8

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, ilk mesajım ve ilk sorum. Aslında bir kaç sorum vara ama başlığa binaen ilk sorum firewire kartı ile ilgili.

Sistemi değişmeye karar verdikten sonra yeni nesil anakartlarda Firewire portu kaldırıldığını bildiğim için ekstra bir kart aldım.

Syba Low Profile PCI-Express 1394b/1394a

900x900px-LL-108d0527_414nY5Tm2pL.jpeg

Eski sistemime taktım ve Windows 7 otomatik olarka tanıdı ve sorunsuz kullandım. Keza Windows 8.1'de tanıdı. Sorum bu kartı aslında hangi porta takmalıyız?

PCIEX16_1 Grafik kartı takılı

PCIEX16_2 (firewire kartı takılı)

PCIEX16_3 boş

PCIEX16_4 boş

PCIEX16_5 boş

PCIEX4_1 portu ekran kartı altında kaldığı için kullanılamıyor.

Kartı taktım ama sorun şu; ilk aşamada ses kartımı bağladığımda ses alamadım (harici ses kartı - Maudio Profire 610) Maudio, aylardır resmi olarak Windows 8.1 sürücüsü yayınlamadı (evet çok kızgınız) Dolayısı ile Windows 7 sürücüsü kurulu. Bir forumda kullanıcının önerisini gördüm; Microsoft tarafından Legacy sürücüyü indirip kurun demiş.

1394_OHCI_LegacyDriver

FireWire port-based device does not work correctly in Windows 8.1 or Windows 8

Kurdum ve şu an ses alabiliyorum. Ancak DPC Latency Checker yazılımı ile kontrol ettiğimde 1000ms gibi birt değer çıkıyor. Normalde 500ms altında olmalıdır; ki 30-60ms süperdir. Bu durum taktığım portla ilgili olabilir mi? Bu tip kartlar normalde hangi porta takılmalıdır? Port seçimi fark yaratır mı?

Tabi dediğim gibi bu durum tamamen Maudio'nun resmi sürücüsü olmamasından da kaynaklanıyor olabilir.

Teşekkürler

(Recep Baltaş'ın cevap ve yorumlarını bekliyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
1394\M-Audio&ProFire_610

Şu an zaten Windows 7 64bit için olan 6.1.1 sürücüsü mevcut.

Firewire kartı - PCI\VEN_104C&DEV_823F&SUBSYS_78563412&REV_01

Teşekkürler.

6.1.1 sürüme ulaşabildim ben de. Ötesi yok. Gecikme için farklı Fireware kartı deneyebilirsiniz. Windows 7'de gecikme normal seviyede ise ya 7'ye geçin ya da çıkması bekleniyorsa 8.1 için sürücüyü bekleyin derim.

DPC Latency Checker'ın uyumluluk listesinde 8.1 yok. Daha güncel bir test yazılımı kullanmanızda da fayda var. Hatta Windows 8'de yanlış değer gösterdiğini üreticisi de söylüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı