Çözüldü Xbox 360 E Super Slim kırmızı ışık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asafakar

Hectopat
Yer
Evren Ülkesi,Dünya şehri,Türkiye mahallesi
Daha fazla  
Xbox 360 oynarken bir anda kırmızı ışık geldi, 2-3 yıl önce olmuştu. 8 gün önce içini açtım temizledim ama gelişme olmadı. Birçok yöntem denedim, hiçbiri işe yaramadı. Konsol ışığına basıyorum önce açık sarı geliyor konsolun içinden bir ses geliyor sonra etrafı ve ortası kırmızı olan bir ışık geliyor. Güç kablosu ışığı turuncu iken konsolu açtığımda yeşile dönüşüyor. Ayrıca havalandırmayı engelleyen bir şeyde yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

indir (11).jpg

Çözüm
Hayır. Resimde de belirttiğim gibi etrafını saran kırmızı bir daire var.
Kırmızı ışık ciddi bir donanımsal hata olduğunu gösterir. Temizlerken bir şeyleri takmayı unutmuş, parçalara zarar vermiş veya termal macun sürmeyi unutmuş olabilirsiniz. Temizlikten önce olduysa çipset arızasıdır muhtemelen. Yeni çipset takılması veya reballing işlemi gerekebilir. Bunlar için özel makine gerek. Evde yapılabilecek iş değil.
Konsolu temizlediğinizi söylemiştiniz. Çipset ile soğutma bloğunu çıkarttıysanız termal macun sürmemiş olabilirsiniz. Isınma yüzünden bu hatayı veriyor olabilir.
Aslında haklı olabilirsiniz,ancak xboxun içini açtıktan sonra konsolun fanını,ramini görmek için bir yerden daha kasayı açmamız gerekiyor ama açmak için gerekli olan çivi bir türl açılamıyor.bunun hakkında da bir bilginiz var mı

Bu 3k hatası bence. İçi çok küçük olduğundan sıkışma yapabilir. Zaten Xbox'un ilk konsolu kaba idi. Güzel gözükmüyordu. 360'da İlk önce dışını yaptılar sonra içini doldurdular. Bence içini açın ve biraz soğutun.

Bu 3k hatası bence. İçi çok küçük olduğundan sıkışma yapabilir. Zaten Xbox'un ilk konsolu kaba idi. Güzel gözükmüyordu. 360'da İlk önce dışını yaptılar sonra içini doldurdular. Bence içini açın ve biraz soğutun.
3K değil, yukarıdan okuyabilirsiniz ama maalesef sizin dediğiniz yöntemi de fazlasıyla uyguladım, değişme olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı