XBOX 360 Emülatörü ile Forza Horizon 2 rahat oynanır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Bildiğiniz gibi FH2'nin PC sürümü çıkmadı ve marketten de kaldırmışlar. Satın alınmıyor. İnternette emülatör ile oynayan birkaç kişi gördüm ve rahatça kasmadan oynuyorlardı. Ama sistemleri benimkinden daha yüksekti. Videodaki adamda R5 2600 varken bende i5 7300HQ var. Sizce sıkıntı yaratır mı?

Sistem:
  • Intel Core i5 7300HQ
  • 8 GB DDR4 RAM
  • NVIDIA Geforce GTX 1050 4 GB
  • Seagate Barracuda 1 TB 5400 RPM HDD
  • Samsung 970 Evo 250 GB
  • Windows Server 2019

İşlemciniz iyi olduğu için ekran kartından destek alırsanız ekran kartıda iyi. Ama işlemciye quick CPU'dan OC yapmanızı öneriyorum.
İşlemci pek iyi sayılmaz. Ama idare edebilirim diye düşünüyorum. Ayarları en yükseğe çekersem biraz olsun yükünü azaltırım.
xenia ve bir FH2 ISO dosyası ile denedim ve sonuç bu:
1597490662368.png

Araba sürüşlerinde 18 FPS civarı oluyor ve arada drop giriyor sürekli. Ara sahne ve bu tip menülerde FPS 31'e sabitleniyor. Araba sürerken işlemci %100 kullanılırken GPU %21 kullanılıyor sadece. Klavye ile kumanda kontrollerini pek yapamadığım için ayar menüsü var mı bilmiyorum. İndirdiğim dosya XBOX 360 konsolu için olduğundan grafiklerden de kısmışlar hatta köprüde alt taraf komple siyahtı. XBOX One sürümü daha hoş duruyor ama hala çıkmadı onun emülatörü.

Son düzenleme:
İşlemci pek iyi sayılmaz. Ama idare edebilirim diye düşünüyorum. Ayarları en yükseğe çekersem biraz olsun yükünü azaltırım.
Xenia ve bir FH2 ISO dosyası ile denedim ve sonuç bu:
Eki Görüntüle 639604
Araba sürüşlerinde 18 FPS civarı oluyor ve arada drop giriyor sürekli. Ara sahne ve bu tip menülerde FPS 31'e sabitleniyor. Araba sürerken işlemci %100 kullanılırken GPU %21 kullanılıyor sadece. Klavye ile kumanda kontrollerini pek yapamadığım için ayar menüsü var mı bilmiyorum. İndirdiğim dosya Xbox 360 konsolu için olduğundan grafiklerden de kısmışlar hatta köprüde alt taraf komple siyahtı. Xbox One sürümü daha hoş duruyor ama hala çıkmadı onun emülatörü.

Kardeşim V-Sync kapat istersen.
Ondan FPS sabit kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı