Xbox 360 Gamepad temizleme ve analog gıcırtısı

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. 2 sene önce zor da olsa orijinal bir Xbox 360 kolu bulup almıştım. 2 senedir sorunsuz kullanıyorum ve çok memnunum. Fakat 2 sene geçtiği için Gamepad haliyle tozlandı. Tuşların araları, kolun geçme kısımlarının arası falan tozlu ve zamanla sorun yaratmaması için temizlemek istiyorum. İçini açtığım zaman sıkıntı oluşma ihtimali var mıdır acaba? Bu kolun artık piyasada orijinali bulunmadığı ya da bulması aşırı zor olduğu için elimde sapasağlam çalışan cihazı bozmak istemiyorum. Bildiğiniz gibi Gamepad fiyatları inanılmaz pahalılaştığı için öyle bir masrafa girmek istemem.

Bir de sol analogu çevirdiğim zaman gıcırtı yapıyor. Diğer tuşlarda böyle bir durum yok fakat sol analogta aşırı rahatsız edici olmasa da hafif bir gıcırtı var. Bunu çözmenin de bir yolu var mıdır acaba?

Teşekkürler şimdiden.

İnternette videoları var pek zor görünmüyor ancak daha önce teknolojik cihazlarla pek tecrübeniz yoksa tavsiye etmiyorum açmanızı.

O konuda sıkıntı yok ya teknolojik cihazlarla haşır neşir olduğum söylenebilir. Peki gıcırtı yapan analog tuşuna bir çözüm öneriniz var mıdır? Cihaza zarar vermeyecek bir yöntem.

O konuda sıkıntı yok ya teknolojik cihazlarla haşır neşir olduğum söylenebilir. Peki gıcırtı yapan analog tuşuna bir çözüm öneriniz var mıdır? Cihaza zarar vermeyecek bir yöntem.
Büyük ihtimalle kirlenmiştir. Temizlerseniz geçer diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı