Xbox 9. nesil gamepad ile Steam'den oyun oynama

tonystark007

Decapat
Yer
Manhattan , New York
İyi akşamlar. Daha önce 1000TL'ye 9.nesil Xbox gamepad almıştım fakat PUBG Lite ve Valorant'ta gamepadi kullanamamıştım o yüzden iade ettim. Ancak şu an sorduğum sorunun cevabı evetse tekrar alacağım. Steam'de Forza, GTA, Mortal Kombat oynarken gamepadi direkt kullanabilir miyim yoksa extra ücretle yazılım vs gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı Gamepad'i kullanıyorum. Sadece hollow Kinght'ta bu sıkıntıyı yaşamıştım. Steam ayarlarından kontrolcü bölümünden "Xbox yapılandırma desteği" bölümünü seçtikten sonra hollow kinght'Ti gamepad ile oynayabilmiştim.

Anladım hocam, teşekkürler. O zaman tekrar alabilirim. Bir de blueetooth kopması yaşıyor musun? Ben Fall Guys oynarken laptop ile aramda 20 cm olmasına rağmen yaşıyordum. (kumandanın yazılımı ve laptopun sürücüleri günceldi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz kullanırken hiç kopma yaşamadım. 4-5 metre uzaklıkta bile test ettim ve hiçbir bağlantı sorunu yaşamadım.

Anladım hocam o zaman benim kumanda bozuktu çünkü telefonda da kopuyordu teşekkürler yardımcı oldun.
TP-Link markasının bluetooth adaptörünü alabilirsin. 4.0 olanı. Soruna gelirsek, Valorant veya genel olarah herhangi bir rekabetçi oyunda gamepad desteği yok diye biliyorum. Steam'de kontrolcü desteği olan tüm oyunları oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı