Xbox 9.nesil gamepad titreşimlerine alışamamak

LeoMessi00

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, dün Xbox 9.nesil gamepad aldım. Hayatımda ilk defa titreşimli bir gamepad kullanıyorum ilk başta Injustice 2'de denedim titreşim garip geldi. Sonra Spider-Man'de denedim yine garip geldi süzülürken gamepad titriyor. Forumda biri özellikle Spider-Man gibi oyunlarda çok zevkli oynandığını söylemişti ama beklediğim performans kesinlikle bu değildi. Acaba benim gamepadin ayarları mı bozuk yoksa gamepad mi? Alışmam mı lazım?

Merhaba, dün Xbox 9.nesil gamepad aldım. Hayatımda ilk defa titreşimli bir gamepad kullanıyorum ilk başta Injustice 2'de denedim titreşim garip geldi. Sonra Spider-Man'de denedim yine garip geldi süzülürken gamepad titriyor. Forumda biri özellikle Spider-Man gibi oyunlarda çok zevkli oynandığını söylemişti ama beklediğim performans kesinlikle bu değildi. Acaba benim gamepadin ayarları mı bozuk yoksa gamepad mi? Alışmam mı lazım?
biraz alışırsanız keyfi artar muhtemelen ancak ben ilk kullanmaya başladığımda dahi çok zevkli hissettiriyodu

Nasıl bir şey bekliyordun ki? Öyle bir yorum ben yaptım. İstersen titreşimi olmayan bir gamepad veya klavye fare ile oyna. Ardından geri Xbox ile oyna anlarsın farkı.

Titreşim herkese göre bir şey değil. Kimisi nötr durumdayken kimisi de oyun zevkini baltaladığı söyler. Hele Dualsense öncesi PS kontrol cihazları ve Xbox'taki titreşim motorları araba motoru gibi kaba ve yoğun titreşim vererek "sözde" zevki arttırıyor. Joycon veya Dualsense'in biraz daha narin titreşimini denemen belki daha iyi olacaktır.
Onun dışında titreşim özelleğini sevmeyen insan sayısı az değil. O yüzden oyunlarda titreşimi kapatma veya titreşim gücünü azaltma seçeneği oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı