Xbox 9. nesil kol bilgisayara bağlanmıyor

SBerkay_2

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 10 gün önce Xbox 9. nesil kontrolcü aldım. O zaman İstanbul'daydım. Şu an evimdeyim ve masüstü bilgisayarıma bağlayamadım. Bluetooth 4.0 destekleyen Bluetooth dongle var, normalde Xbox tuşuna basıp ön taraftaki arama butonuna basınca çıkması gerek ekleme yerinde, bende çıkmıyor. Xbox destek hattıyla görüştüm, bu konu hakkında bilgimiz yok dedi. Ne yapmalıyım acaba bilen var mı?

Hocam ön taraftaki arama butonuna 10 saniye falan basılı tuttunuz değil mi? Başlangıç ışığının hızlı bir şekilde yanıp sönmesi gerek öyle yapınca. Hızlı bir şekilde diyorum. (Bastım demişsiniz sadece ondan sordum)

Önce pilleri takmalısın. Pilleri taktıktan sonra xbox tuşuna 5-10 saniye basılı tutunca yanıp sönmeye başlayacak. Sonrasında;
xbox-kol-baglama-rsm3.png

fotoğraftaki tuşa basılı tutmalısın. Bunu yağınca xbox tuşu daha hızlı yanıp sönmeye başlayacak. (Bu işlem, etrafta bağlanılabilecek bir aygıt aramak için yapılır.) Bu işlemi de yaptıktan sonra Bluetooth açıp "Bluetooth aygıtı ekle" demelisin. Oradan ilk çıkana basına "Xbox Wireless" yazısı ile karşılaşacaksın. Ona basınca otomatik olarak bağlanacak. 1 kere bağlandıktan sonra zaten kumanda sürekli sistemi tanıyacaktır.

Hocam ön taraftaki arama butonuna 10 saniye falan basılı tuttunuz değil mi? Başlangıç ışığının hızlı bir şekilde yanıp sönmesi gerek öyle yapınca. Hızlı bir şekilde diyorum. (Bastım demişsiniz sadece ondan sordum)
Aynen yapıyorum ama bluetooth ekleme bölümünde çıkmıyor.

Önce pilleri takmalısın. Pilleri taktıktan sonra xbox tuşuna 5-10 saniye basılı tutunca yanıp sönmeye başlayacak. Sonrasında;
Eki Görüntüle 1880429
fotoğraftaki tuşa basılı tutmalısın. Bunu yağınca xbox tuşu daha hızlı yanıp sönmeye başlayacak. (Bu işlem, etrafta bağlanılabilecek bir aygıt aramak için yapılır.) Bu işlemi de yaptıktan sonra Bluetooth açıp "Bluetooth aygıtı ekle" demelisin. Oradan ilk çıkana basına "Xbox Wireless" yazısı ile karşılaşacaksın. Ona basınca otomatik olarak bağlanacak. 1 kere bağlandıktan sonra zaten kumanda sürekli sistemi tanıyacaktır.
İşte sorunum bu o tuşlara basıyorum ama bilgisayarın ekleme yerinde çıkmıyor telefonda cıkıyor istanbuldaki laptopta direkt sağda bağlamak için bir bildirim çıkıyordu şimdi aratıyorum ama olmuyor acaba bluetooth dongle da mı sorun var dedim eski Dualshock kolum bağlanbıyor ama bu bağlanmıyor.

Belli bir süre basili tutacan. Taki yanip sönmeye baslayana dek. O zaman baglaniyor. Ilk baglanistan sonra bir kere basinca otomatik baglanicak.
Acaba başka bir bilgisayara bağladığım için bunda çıkmıyor mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı