Xbox 9.nesil vs PS5 gamepad

• Konuyu başlatan w1B
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 68
  • Görüntüleme 5B
%100 sorunsuz değil bunu bilin, Bluetooth ile tabii ki. Bazı oyunların Bt modunda destek sorunu var. FIFA 2021, NBA2K21, Watch Dogs 2 ve Tekken 7 benim tecrübe ettiklerim. 3. parti uygulamarla düzeltilebilir bilgim yok. Son olarak da Forza oynamak için Xbox kollarından daha iyisi yok.
Saydığınız oyunlarda nasıl sorunlarla karşılaştınız?

Saydığınız oyunlarda nasıl sorunlarla karşılaştınız?
BT ile Xbox kolu olarak görmüyor, tuşlar rastgele çalışıyor. Dediğim gibi ayar vs. denemedim, ek bir programla da denemedim. Windows için tak-çalıştır olarak bu oyunlarda çalışmadı. Kablo takılı iken hiçbir sorun yaşanmamakta.

BT ile Xbox kolu olarak görmüyor, tuşlar rastgele çalışıyor. Dediğim gibi ayar vs. denemedim, ek bir programla da denemedim. Windows için tak-çalıştır olarak bu oyunlarda çalışmadı. Kablo takılı iken hiçbir sorun yaşanmamakta.
Ama piyasada alabilceğim daha iyi hissiyat verebilcek gamepad yok değil mi PC'de?

Ama piyasada alabilceğim daha iyi hissiyat verebilcek gamepad yok değil mi PC'de?
Evet. PC ve Xbox için en iyisi bu. PS5 gamepadinin öne geçmesi için PS5 şart ki orada da her oyunda bu gelişmiş titreşim özellikleri yok.

Evet. PC ve Xbox için en iyisi bu. PS5 gamepadinin öne geçmesi için PS5 şart ki orada da her oyunda bu gelişmiş titreşim özellikleri yok.
Yarın alacağım ya. Zaten saydığınız oyunlardan sadece FIFA oynarım. Benim için 1. öncelik Forza 4 ve 5 için güzel hissiyatlı bir gamepad.

Son düzenleyen: Moderatör:
Titreşim özelliği arkadaşımın dediği gibi. Bir taraf daha fazla. FIFA oyunlarında ise sıkıntı yaşayan arkadaşlar oluyor. Oyun kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Zaten Windows ile en uyumlu çalışan koldur. Elbette bazı Microsoft lisanslı kollar da mevcut. Hori, PowerA, Razer gibi. Bir rehberim var. Elbette lisanslı oldukları için Windows ile de uyumlular.

Titreşim özelliği arkadaşımın dediği gibi. Bir taraf daha fazla. FIFA oyunlarında ise sıkıntı yaşayan arkadaşlar oluyor. Oyun kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Zaten Windows ile en uyumlu çalışan koldur. Elbette bazı Microsoft lisanslı kollar da mevcut. Hori, powera, Razer gibi. Bir rehberim var. Elbette lisanslı oldukları için Windows ile de uyumlular.

Ama ben genel olarak tatmin edeceğini düşünüyorum Forza olsun başka oyunlar olsun.

Yarın alacağım ya. Zaten saydığınız oyunlardan sadece FIFA oynarım. Benim için 1. öncelik Forza 4 ve 5 için güzel hissiyatlı bir gamepad.
Forza için daha iyisi yok emin olabilirsiniz. Kısaca Xbox Exclusive oyunlarında en iyi deneyimi alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı