Xbox Controller 9. nesil kablo ile PC'ye bağlanır mı?

Tatunka

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070 Tİ / RYZEN 7 5800X / B550M PLUS DDR4 4600Mhz / Samsung 980 Pro 1 TB M.2 SSD / THERMALTAKE 750W / GSKİLL 16 GB 3200Mhz(2x8)
Öncelikle selam. Ben PC'mde FIFA tarzı gamepadle zevk verdirecek oyunlar oynuyorum. Ama PC'm kasa olduğu ve içinde Bluetooth bulundurmadığı için tereddütlerim var. Öncelikle, kasaya kablolu bir şekilde gamepadi bağlayabilir miyim? Ve bende Game Pass var. Oradan oynuyorum FIFA'ları. Acaba Game Pass'ten indirdiğim FIFA'da kol takarak oynayabilir miyim? Ayrıca eklmek isterim ki dongle tarzı bir şey istemiyorum. Direkt kabloyla bağlanabilir mi onu bana söylemeniz ve diğer sorularıma yardımcı olmanız yeterli.

Evet, kablo ile bağlayabilirsin, "Xbox Donatıları" uygulamasını indirip kontrolcüsünü ayarlayabilirsin. Ancak daha güzel önerim var; Blueooth USB Dongle alıp, bluetooth ile bağlayabilirsin ancak istemediğini belirtmişsin yine de şansımı deneyeyim:

Evet, kablo ile bağlayabilirsin, "Xbox donatıları" uygulamasını indirip kontrolcüsünü ayarlayabilirsin. Ancak daha güzel önerim var; blueooth USB dongle alıp, Bluetooth ile bağlayabilirsin ancak istemediğini belirtmişsin yine de şansımı deneyeyim:

Tekrar teşekkür ederim bir de şey soracağım bilginiz var ise, ben biraz daha baktımda PS DualSense alsam Xbox'ta sorunsuz çalışır mı yoksa optimizasyonda sorun yaşarmı uyumda falan ve PC'ye bağlanır mı?

Tekrar teşekkür ederim bir de şey soracağım bilginiz var ise, ben biraz daha baktımda PS DualSense alsam Xbox'ta sorunsuz çalışır mı yoksa optimizasyonda sorun yaşarmı uyumda falan ve PC'ye bağlanır mı?
Steam oyunlarında kontrolcü desteği sabit zaten hepsinde oynarsın. Ama Steam dışı ise oyundan oyuna değişir. Ancak şu başlığını okumanı öneririm:

Geri
Yukarı