Xbox Controller LT ve RT basılı kalması

Daha fazla  
FIFA Online 4 oynarken oyuncuların hızlı koşmadığını fark ettim. Controller Tester'dan baktığımda RT ve lt tuşlarının basılı olduğunu gördüm. Daha sonra Xbox donatıları'ndan kolu güncellerken başarısız uyarısı aldım. Kol 2-3 gün boyunca hem Bluetooth ile hem de USB ile ne Xbox'da ne de PC'de çalışmadı. Aradan zaman geçtikten sonra bir gün tekrar çalıştı ve güncellemesini tekrar yaptım. Xbox Controller'ım güncellendi ancak lt ve RT hâlâ basılı gözüküyordu. Birkaç gün önce tekrar denerken RT ve lt tuşları çalışıyordu ancak 5 dakika sonra tekrar basılı kaldığını gördüm. Daha sonra çıkarıp takmama rağmen aynı şeyler oldu ve düzelmedi. Bugün sabah denerken lt ve RT tuşu düzelmişti. 5 dakika sonra gideceğini düşündüm ancak gitmedi ve bir süre oynadım. Sonra kolun USB'sini çıkardım, aradan 20 dakika geçtikten sonra tekrar taktığımda tuşlar yine basılı gözüküyordu. Çıkarıp takmama rağmen düzelmedi. Bunun üzerinden birkaç saat geçti ve şu an yine çalışıyor. Bir sıkıntısı yok gibi gözüküyor. Yine aynı sorunla karşılaşacağımı düşünüyorum. Sizce sorun ne ve çözümü nedir?

Not: Cihaz Xbox Wireless Controller model 1697.

Kolun sorunları arasında yer alıyor. Kesin çözümü ise sorunlu tuşlarını değiştirmek. Garantisi varsa gönderebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı