Xbox FIFA 22 2.kol ayarı olmuyor

Onur Akgül

Kilopat
Daha fazla  
FIFA 22 satın aldım. Konsolum Xbox One S. Oyuna girip ikinci kolun ayarlarını yapmaya çalıştığımda hiçbir şekilde kaydolmuyordu. Santra adını kaydettim sonuç aynı. Profil oluşturup giriş yaptım yine sonuç aynı. Bir ara düzelir gibi oldu, fakat ikinci kol için de birinci kolun ayarları geçerli oluyor. İkinci koldan düzelttiğimde birinci kolun ayarı da değişiyor.

FIFA 21 de böyle bir sıkıntım yoktu. Ne zaman 22'ye girdim, 21 de bozuldu. Şimdi 21'de de aynı sorunla karşı karşıyayım. Paramla rezil oldum. Bilsem hiç almazdım.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba tek kolla birlikte problemsiz oynuyordum bugün arkadaşlarımla oynamak için 2. kolu aldım ve FIFA 23'te bu sorunla karşılaştım kesin bir çözümü var mıdır ona göre iade edeceğim kolu ayarları yapıyoruz lakin sıfırlanıp klasiğe dönüyor ya da karşıdaki ayarları kopyalıyor maç içerisinde ayarları değiştiriyor yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba tek kolla birlikte problemsiz oynuyordum bugün arkadaşlarımla oynamak için 2. kolu aldım ve FIFA 23'te bu sorunla karşılaştım kesin bir çözümü var mıdır ona göre iade edeceğim kolu ayarları yapıyoruz lakin sıfırlanıp klasiğe dönüyor ya da karşıdaki ayarları kopyalıyor maç içerisinde ayarları değiştiriyor yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba 1.yöntem şu; Ben de bir şey fark ettim. Oyuna offline bir şekilde giriş yaparsanız santrada 'KOL 1' ve 'KOL 2'olarak görünüyor iki kol. Burada istediğiniz ayarları yapın kaydediyor ve ayarları silinmiyor.

2.Yöntem: Santraya girmeden önce FIFA 23 >Ayarlar>Profil>Buradaki Profil 1'e birinci kolu daha sonra, 2.KOL açıkken, altında duran diğer profile tıklayarak sol üstte açılacak olan Konuk ekle kısmına tıklıyorsunuz.2.Kol konuk olarak eklenmiş oluyor. Daha santrada kolu ayarlıyorsunuz kaydetmezse 2.kol oyunu durdurup tekrar kontrollerden özelleştirebilir.

Özetle, Xbox ve EA arasında yaşanan bir olay bu, kesin çözümü halen daha yok anca böyle geçici şeylerle çözüm oluyor. Anlayacağınız problem koldan değil, oyundan...

Merhaba 1.yöntem şu; ben de bir şey fark ettim. Oyuna offline bir şekilde giriş yaparsanız santrada 'kol 1' ve 'kol 2'olarak görünüyor iki kol. Burada istediğiniz ayarları yapın kaydediyor ve ayarları silinmiyor.

2.yöntem: Santraya girmeden önce FIFA 23 >ayarlar>profil>buradaki profil 1'e birinci kolu daha sonra, 2.kol açıkken, altında duran diğer profile tıklayarak sol üstte açılacak olan konuk ekle kısmına tıklıyorsunuz.2.kol konuk olarak eklenmiş oluyor. Daha santrada kolu ayarlıyorsunuz kaydetmezse 2.kol oyunu durdurup tekrar kontrollerden özelleştirebilir.

Özetle, Xbox ve EA arasında yaşanan bir olay bu, kesin çözümü halen daha yok anca böyle geçici şeylerle çözüm oluyor. Anlayacağınız problem koldan değil, oyundan...

Reis, ben mesela Game Pass'ten oynuyorum oyunu, satın alsam düzelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı