Xbox Game Bar silme

zaynıl

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Xbox Game Bar bende yoktu yani silikti. Nasıl sildiğimi bilmiyorum hatta oyunlara girerken bir uyarı veriyordu... Dosyasını hangi programla açmak istersin diye o zamanlar akıcıydı oyunlarım. Sonra bir gün açayım dedim şu uyarı neymiş bakayım dedim. Açtım Xbox Game Bar yükle diyordu Microsoft Store'den. Onu yükledim oyunlarımda uyarı gitti fakat akıcılık da gitti. Aslında yine akıcı fakat o silinikken daha akıcıydı. Bunu tekrardan nasıl silebilirim? Devre dışı bırakmayı sormuyorum direkt silmeyi soruyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Maalesef silemezsiniz, arama kısmına Xbox Game Bar veya oyun modu yazın yan köşede çıkan Xbox Game Bar adlı sekmedeki her şeyi kapatın.

PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıp sırayla şunları girin;
[CODE title="PowerShell"]Get-AppxPackage Microsoft.Xbox.TCUI | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage Microsoft.XboxGameOverlay | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage Microsoft.XboxGamingOverlay | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage Microsoft.XboxIdentityProvider | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage Microsoft.XboxSpeechToTextOverlay | Remove-AppxPackage[/CODE]

Maalesef silemezsiniz, arama kısmına Xbox Game Bar veya oyun modu yazın yan köşede çıkan Xbox Game Bar adlı sekmedeki her şeyi kapatın.
Alternatif bir temizleme programi ile rahatca siliniyor ve suanda sistemimde bulunmuyor.

1620337340102.png

Bu neden böyle?

Yeni konular

Geri
Yukarı