Xbox Game Pass Bilgisayara Geliyor

Xbox’tan Phil Spencer, bugün verdiği bir demeçte “PC oyuncularının ve PC oyun geliştiricilerinin ihtiyaçları doğrultusunda bir hizmet tasarladık. Xbox Game Pass, konsoldaki deneyimi PC topluluğuyla birlikte devam ettirecek” ifadelerini kullandı.
Wfd6WEYXR9VsbLoCrJXwKA-970-80.jpg

Sega, Paradox, Bethesda, Deep Silver, Devolver ve daha birçok geliştiricinin çıkarttığı 100’den aşkın oyunla birlikte gelecek. Game Pass aboneleri oyunları satın alırken %20, ek paketleri (DLC) satın alırken de %10 gibi bir indirimle satın alabilecek.

Ayrıca Microsoft, oyunlarını Steam'de yayınlama kararı aldı. Bu sayede Age of Empires I-III Definitive Editionlar ve Gears 5, Steam’e gelecek ilk oyunlar olacak. Sea of Thieves veya Forza Horizon gibi Microsoft Store'a özel oyunlar hakkında bir açıklama olmasa da bu oyunların da Steam'e gelmesi mümkün.

Steam olayı bana göre aşırı iyi oldu. Bilgisayar tarafında saçma sapan bir mağazası vardı. Neyin ne olduğu belli değil. Steam tarafına eğer Sea of Thieves ve Forza Horizon 4 oyunları gelirse harika olur.

Orijinal Kaynak:

Zaten yok muydu?
Vardı fakat çok sınırlı bir oyun kütüphanesi vardı. Şimdi kütüphaneyi genişletiyorlar.
Şu an bunlar var:
  • Gears of War 4
  • Halo Wars 2
  • Halo Wars: Definitive Edition
  • ReCore
  • Riptide GP: Renegade
  • Robocraft Infinity
  • Sea of Thieves
  • Super Lucky's Tale
  • Zoo Tycoon: Ultimate
  • State of Decay 2

Microsoft artık karar vermeli. Xbox mı satacaklar yoksa Windows 10 bilgisayarları Xbox mı yapacaklar. :D Xbox'un artık hiç albanesi kalmadı. Bana öyle geliyor ki gelecek nesil konsollarda PlayStation bu defa 2 kat(45 milyon One, 100 milyon PS4) değil 3 kat fazla satacaktır.

Vardı fakat çok sınırlı bir oyun kütüphanesi vardı. Şimdi kütüphaneyi genişletiyorlar.
Şu an bunlar var:
  • Gears of War 4
  • Halo Wars 2
  • Halo Wars: Definitive Edition
  • ReCore
  • Riptide GP: Renegade
  • Robocraft Infinity
  • Sea of Thieves
  • Super Lucky's Tale
  • Zoo Tycoon: Ultimate
  • State of Decay 2
Forza horizon 4 de var

Microsoft artık karar vermeli. Xbox mı satacaklar yoksa Windows 10 bilgisayarları Xbox mı yapacaklar. :D Xbox'un artık hiç albanesi kalmadı. Bana öyle geliyor ki gelecek nesil konsollarda PlayStation bu defa 2 kat(45 milyon Xbox, 100 milyon PS4) değil 3 kat fazla satacaktır.
Artık mini bir oyun bilgisayarı gibi olacak. Adamlar da o tarafa doğru gidiyor. Fakat yine de bir özel oyun yapsalar fena olmaz.

@elbeziHANDAN Forza Horizon 4'ün olduğunu unutmuşum. Düzeltme için teşekkürler :)

Artık mini bir oyun bilgisayarı gibi olacak. Adamlar da o tarafa doğru gidiyor. Fakat yine de bir özel oyun yapsalar fena olmaz.

@elbeziHANDAN Forza Horizon 4'ün olduğunu unutmuşum. Düzeltme için teşekkürler :)
indirim varmış sanırım 3 ay için 6 tl öldedim. Umarım bu oyunlar geldiğinde de bu kampanya olur :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı