Xbox Game Pass indirilen dosya tam olarak silinmiyor

Dareeque

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. PC'de Xbox Game Pass aldım ve dün 350 GB boş alanım varken Forza Horizon 4 indirdim. İnmiş haliyle yaklaşık 230 GB kadar boş alanım kaldı. Ardından oyunu kaldırıp sildim fakat boş alanım 305 GB olarak kaldı. İndiğinden daha azını silmiş gibi oldu. Aynı şekilde başka oyunda denedim onda da indirdiğinden daha azını kaldırdı. Xbox'ın yükleme yaptığı windowsapp klasörüne erişim sağladım fakat orada arta kalan dosyaları bulamadım. Bunu yaşayıpta çözebilen var mı?

Merhabalar. PC'de Xbox Game Pass aldım ve dün 350 GB boş alanım varken Forza Horizon 4 indirdim. İnmiş haliyle yaklaşık 230 GB kadar boş alanım kaldı. Ardından oyunu kaldırıp sildim fakat boş alanım 305 GB olarak kaldı. İndiğinden daha azını silmiş gibi oldu. Aynı şekilde başka oyunda denedim onda da indirdiğinden daha azını kaldırdı. Xbox'ın yükleme yaptığı windowsapp klasörüne erişim sağladım fakat orada arta kalan dosyaları bulamadım. Bunu yaşayıpta çözebilen var mı?
Bi' arkadaşım yaşamıştı tıpa tıp aynı sorunu. Disk temizleme aracı ile hangi sürücüye kurduysanız orayı temizleyin. (Korkmanıza vs gerek yok. Disk temizleme aracı Microsoft'un kendi aracıdır. Ve her Windows 10'da bulunabilir. Sadece başlat menüsüne "disk temizleme aracı" yazmanız yeter.

Windows ayarlarından akıllı disk temizlemeyi çalıştırır mısınız, ayriyeten oyunları revo unistaller kullanarak kaldırmayı deneyin. Oyun kaldırıldıktan sonra "geliştirilmiş" seçeneğini seçip tara butonuna basın ve oyunun arta kalan dosyalarını silin.

Revo'ya gerek olduğunu düşünmüyorum. Disk temizleme aracı ile sorununu kolayca çözebilir bence. Ama disk temizleme aracı her işe yaramıyor, Revo gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı