Xbox Game Pass kütüphanesi çok yetersiz

mustafa721

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni herkesin öve öve bitirmediği.
Game Pass ile ilgili bir soru soracağım tahminlerinizi merak ediyorum.
PS Plus'un Game Pass benzeri sistemi geldi. Gerçekten Game Pass'in eski modası geçmiş oyunlarının yanı sıra PSdeki onlarca prodüksiyon kalitesi çok yüksek özel oyun ve ekstradan Ubisoft oyunları hatta RDR2 gibi oyunların olduğu kütüphanesi var. Game Pass bu konuda gerçekten çok çok geride şu an. Sizce Microsoft bir hamle yapıp Game Pass'ı daha nitelikli bir sistem haline getirir mi?

Not: Xbox Series S sahibiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence parasını yeterince karşılıyor. 29 TL ilk olarak. İkincisi bir sürü satın alım yaptı onların oyunları da eklenecek hem de PS gibi belli bir süre sonra değil çıktığı gibi Game Pass'te olacaklar.

Arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni herkesin öve öve bitirmediği.
Game Pass ile ilgili bir soru soracağım tahminlerinizi merak ediyorum.
PS Plus'un Game Pass benzeri sistemi geldi. Gerçekten Game Pass'in eski modası geçmiş oyunlarının yanı sıra PSdeki onlarca prodüksiyon kalitesi çok yüksek özel oyun ve ekstradan Ubisoft oyunları hatta RDR2 gibi oyunların olduğu kütüphanesi var. Game Pass bu konuda gerçekten çok çok geride şu an. Sizce Microsoft bir hamle yapıp Game Pass'ı daha nitelikli bir sistem haline getirir mi?

Not: Xbox Series S sahibiyim.
Sanmıyorum fiyatı yükseltmemek için kaliteyi aynı tutarlar çünkü sistemin olayı zaten 30 tl olması ve 30 tl için gayet iyi olduğunu düşünüyorum 60 olsa kimse almazdı.

Evet aşırı gereksiz övgüye maruz kalıyor Game Pass. Hiç PS4 oyunları oynamamış birisi için PlayStation kütüphanesinde sunulan oyunlar cennet. Microsoft'un satın alımları ve aldığı firmaların yeni oyunları ile kütühanesini zenginleştirdiğinde tekrar değerlendirmek gerekebilir.

Sanmıyorum fiyatı yükseltmemek için kaliteyi aynı tutarlar çünkü sistemin olayı zaten 30 TL olması ve 30 TL için gayet iyi olduğunu düşünüyorum 60 olsa kimse almazdı.

Türkiye fiyatı PS Plus ile aynı neredeyse. PS Plus oyunları göz kamaştırıyor. Xbox Game Pass'da oynanabilir sadece birkaç oyun vardı kesinlikle övgü hakketmiyor. Fallout ve Skyrim gibi birkaç oyun var ama bu oyunları neredeyse herkes saatlerce oynadığı için elde olan sağlam oyunlarda eskimiş. PS Plus'a karşılık vermek yerine Microsoft ha bire kütüphaneden elinde olan birkaç elle tutulur oyun olan Control, GTA san ve medium gibi oyunları da kaldırdı. Akıl alır gibi değil. Rakibinin o fiyata sunduğu şeylere baksana. Düşün PS5 aldın önünde oynayacağın kaliteli oyun sayısı çok fazla. Souls benzeri oyun mu istedin git en baba souls oyunu blodbrone ve demon souls oyna, hikayesi sağlam oyun istedin Last of Us, Days Gone ve Uncharted oyna. Aksiyon mu istedin God of War oyna. Canın Assassin's Creed mi çekti Valhalla'ya kadar hepsi orada. Far Cry mi istiyorsun hepsi orada. Süper kahraman oyunu mu istedin Spider-Man oyunları, infamouslar orada. Dövüş oyunu mu istedin Mortal Kombat vs orada. Açık dünya oyunu mu istedin en baba oyun RDR2 de orada. Oyun sever birinin hoşuna gidecek oyun türlerinin en babaları PS Plus da. Çıldırmak üzereyim. Game Pass'de ne var peki? Halo bilmem ne ilgi çekmiyor. Ben Nintendo Switch ile Xbox Series S takas etmiştim. Çok sağlam bir bilgisayarım olmasına rağmen. Keşke yapmasaydım diyorum şimdi de.

Son düzenleme:
Kıyaslamayı doğru bulmuyorum. İnsanların oyun tarzı vardır. Senin ki PS'a daha yakındır. RDR2 vs var diye Game Pass'e laf diyorsun.
Ama sistem de silkülasyon mantığı var. İlk çıktığı dönem Game Pass'tede RDR2 vardı. GTA 5'te vardı. Ama bunları sürekli tutamazlar PS da tutamayacak. Mantık çok basit 3 oyun gelsin 3 oyun gitsin. Bu da sürekli yeni oyun denemen oluyor.

PS'nın en büyük avantajı şu an için kendi sahip olduğu kütüphanesi. Bu konuda Xbox'tan önde PS güzel geçmişi var. Xbox ise çok fazla şirket satın aldı. Yavaş yavaş çıkarmalar yapacak. Ek olarak Xbox tarafı bu açığın farkındadır ki EA Play avantajına da sahip.

PS şu an da reklamını yapacak. RDR2 açılışının özeti bu. Xbox'ta yaptı.

PS tarafı benim için sadece God of War, Bloodborne ve The Last of Us. Xbox için de böyle piyasaya damga vuracak 2-3 oyuna ihtiyacı var.

Cidden yetersiz. Tüm CoD serisi gelsin 1 yıllık alırım. Çünkü çok pahalılar. Ama şu an ilgimi çeken pek oyun yok.

Geri
Yukarı