Xbox Game Pass nasıl para kazanıyor?

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sa hocalarım merak ettiğim bir konu var bu X box Game Pass servisi 30 TL içinde Doom Eternal gibi 200 TL'lik oyunlar var bu firmalarla sponsorluk mu yapıyor nasıl para kazanıyor merak işte 🤔?

Doom gibi oyunlar kendi oyunları zaten. (En azından Bethesda alımından sonra) Geriye kalanlar için ise anlaşma olduğunu düşünüyorum. Yani şöyle ki biri GamePass aracılığıyla oyun oynuyor ve oyunun yapımcılarına oyuncu kazandırıyorlar. Öyle olduğunu düşünüyorum.

Sa hocalarım merak ettiğim bir konu var bu X box Game Pass servisi 30 TL içinde Doom Eternal gibi 200 TL'lik oyunlar var bu firmalarla sponsorluk mu yapıyor nasıl para kazanıyor merak işte 🤔?
Oyunları satın almıyorlar, kiralıyorlar. Oyunların bütün haklarını satın alsalar dediğin gibi para bile kazanamazlardı fakat bu şekilde hem oyunlar kendi reklamını yapmış oluyor, hem de hatrı sayılır miktarda paralar alıyor microsofttan. Kazanç-Kazanç gibi.

Oyunları satın almıyorlar, kiralıyorlar. Oyunların bütün haklarını satın alsalar dediğin gibi para bile kazanamazlardı fakat bu şekilde hem oyunlar kendi reklamını yapmış oluyor, hem de hatrı sayılır miktarda paralar alıyor Microsoft'tan. Kazanç-kazanç gibi.

Anladım teşekkürler.

Hocam bir servis sistemi kullanıma açılmadan önce bütün hesaplamaları yapıyorlar. Şu kadar kullanıcı sayısında zararı kapatacağız şu kadar kullanıcıya ulaşınca kar elde edeceğiz diye. Şu an zarardalar mı kardalar mı bilmiyorum ama kullanıcı sayısın hızlı ilerleme oluyor. Salgından dolayı insanlar evde diye oyun anlamında çok agresif hareket ettiler. Meyvesini toplarlar yakın zamanda. Yıl sonuna kadar 30 milyon abone sayısını göreceği söyleniyor. Halo Infinite güzel bir çıkış yaparsa bu sayı 35 milyonu bile bulur.

Hocam bir servis sistemi kullanıma açılmadan önce bütün hesaplamaları yapıyorlar. Şu kadar kullanıcı sayısında zararı kapatacağız şu kadar kullanıcıya ulaşınca kar elde edeceğiz diye. Şu an zarardalar mı kardalar mı bilmiyorum ama kullanıcı sayısın hızlı ilerleme oluyor. Salgından dolayı insanlar evde diye oyun anlamında çok agresif hareket ettiler. Meyvesini toplarlar yakın zamanda. Yıl sonuna kadar 30 milyon abone sayısını göreceği söyleniyor. Halo Infinite güzel bir çıkış yaparsa bu sayı 35 milyonu bile bulur.

Bence de hak ediyorlar ama sadece 1 kaç bug var 30 TL'ye çok iyi bir servis kesinlikle tavsiye ederim kullanmayanlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı