Çözüldü Xbox Game Pass PC Online Bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KaraKartalw

Kilopat
Makaleler
14
Daha fazla  
Merhabalar, bugün Xbox Game Pass PC aldım. Yeni uygulaması çıkmış herhalde Xbox Beta sanırsam. Bunu bana yükletti ardından oyunları sorunsuz bir şekilde kurdum. Age of Empires II Definitive Edition ve diğer birkaç online özelliği olan oyunlar bende kapalı. Online olarak bağlanmıyor, offline olarak oynatıyor. Hangi oyunda denediysem öyle. Ben bu Game Pass'i birkaç ay önce bir kere daha aldım fakat bu Xbox Beta uygulamasından değil normal mağazadan yükleyip oynamıştım o zamanlar online çok rahat oynuyordum. Şimdi hiçbir şekilde online olarak bağlanmıyor. Acaba bir ayarı falan mı var da ben göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Hocam onu da denedim, her yöntemi denedim ama sorunu anladım. Bazı oyunlarda Online olmasına rağmen bu Game Pass desteklemiyor. Oyunu yüklerken Xbox Live yazıyorsa Online desteği var demek. Yani oyunda Online olmasına rağmen Xbox Live yazmıyorsa Offline olarak oyunu başlatıyor. Age of Empires ve diğer Xbox Live oyunu olan oyunlarda Online girebilmek için Xbox Live üyeliği açmak lazım.

Bunu da aslında oyun açılırken altta açıyor. Altta açtığı için ben göremedim kaza eseri oyunu aşağı aldım ve gördüm. Xbox Live girişi yaptıktan sonra Online oluyor.

Bu sorunla ilgili neredeyse hiçbir şey yok. Ben de kaza eseri buldum. Çok saçma bir sistemleri var.
Hocam onu da denedim, her yöntemi denedim ama sorunu anladım. Bazı oyunlarda Online olmasına rağmen bu Game Pass desteklemiyor. Oyunu yüklerken Xbox Live yazıyorsa Online desteği var demek. Yani oyunda Online olmasına rağmen Xbox Live yazmıyorsa Offline olarak oyunu başlatıyor. Age of Empires ve diğer Xbox Live oyunu olan oyunlarda Online girebilmek için Xbox Live üyeliği açmak lazım.

Bunu da aslında oyun açılırken altta açıyor. Altta açtığı için ben göremedim kaza eseri oyunu aşağı aldım ve gördüm. Xbox Live girişi yaptıktan sonra Online oluyor.

Bu sorunla ilgili neredeyse hiçbir şey yok. Ben de kaza eseri buldum. Çok saçma bir sistemleri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı