Xbox Game Pass saveleri kaydediliyor mu?

Cihat AK47

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Steam ve Uplay üzerinden oyunlar almayı düşünüyorum fakat almadan önce Xbox Game Pass baktım var mı diye o oyunlar var olduklarını gördüğüm için almadan bir deneyim olsun diye üyeliğimi yeniledim ve Rainbow Six Extraction de varmış. 19 saatlik oynama süresinden sonra 4 tane karakterimi 10 level falan yaptım. Güzel kıyafetler charm vs verdi etkinlik zamanına denk geldim şimdi ben gidip Rainbow Six Extraction satın alırsam Uplay'den sıfırdan tekrar mı başlarım yoksa şu anki oynadığım Save dosyam ile devam eder miyim? Çünkü Forza Horizon 4 Steam'e çıktıktan sonra Xbox'daki Save dosyasını aktaramadığım için bayağı hayal kırıklığına uğramıştım ve Forza Horizon 5 dahi almadım aynısını Rainbow Six Extraction için de başıma gelsin istemiyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. İyi günler dilerim.

Benim hatırladığım kadarıyla Xbox'tan da olsa Uplay oyunları için ayrıca Uplay'in uygulamasını indirmen gerekiyor. Oyunu açarken zaten Xbox ile birlikte Uplay uygulaması da birlikte açılıyor. Ben save dosyalarının Uplay'e kaydedildiğini tahmin ediyorum bu nedenle.

Yani Xbox Uplay ile anlaşması gereği sadece bir aracı konumunda. Esas muhatabın Uplay oluyor. Ben de Farcry 6 oynuyorum. Ubisoft Connect'e login yapmadan açılmıyor.

Merhaba arkadaşlar Steam ve Uplay üzerinden oyunlar almayı düşünüyorum fakat almadan önce Xbox Game Pass baktım var mı diye o oyunlar var olduklarını gördüğüm için almadan bir deneyim olsun diye üyeliğimi yeniledim ve Rainbow Six Extraction de varmış. 19 saatlik oynama süresinden sonra 4 tane karakterimi 10 level falan yaptım. Güzel kıyafetler charm vs verdi etkinlik zamanına denk geldim şimdi ben gidip Rainbow Six Extraction satın alırsam Uplay'den sıfırdan tekrar mı başlarım yoksa şu anki oynadığım Save dosyam ile devam eder miyim? Çünkü Forza Horizon 4 Steam'e çıktıktan sonra Xbox'daki Save dosyasını aktaramadığım için bayağı hayal kırıklığına uğramıştım ve Forza Horizon 5 dahi almadım aynısını Rainbow Six Extraction için de başıma gelsin istemiyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. İyi günler dilerim.
Cloud save alıyor.

Benim hatırladığım kadarıyla Xbox'tan da olsa Uplay oyunları için ayrıca Uplay'in uygulamasını indirmen gerekiyor. Oyunu açarken zaten Xbox ile birlikte Uplay uygulaması da birlikte açılıyor. Ben Save dosyalarının Uplay'e kaydedildiğini tahmin ediyorum bu nedenle.

Oyuna giriş yaparken Xbox arka planda açmıyorum açmamı dahi istemiyor direk normal Tom Clancy's Rainbow Six: Siege girer gibi Uplay'i sadece açıyorum ve oyuna giriyorum yani Xbox programını dahi açmamı istemiyor

Oyuna giriş yaparken Xbox arka planda açmıyorum açmamı dahi istemiyor direk normal Tom Clancy's Rainbow Six: Siege girer gibi Uplay'i sadece açıyorum ve oyuna giriyorum yani Xbox programını dahi açmamı istemiyor
O zaman Xbox hesabın Uplay hesabına tanımlı olduğu içindir diye düşünüyorum. Eğer oyunu satın almadıysan, Xbox aylık üyeliğin bitince oyuna da giremeyeceksin. Yani Xbox bir şekilde o hesabına bağlı olmalı ki bu bilgi dahilinde Uplay tek başına yeterli oluyor.

O zaman Xbox hesabın Uplay hesabına tanımlı olduğu içindir diye düşünüyorum. Eğer oyunu satın almadıysan, Xbox aylık üyeliğin bitince oyuna da giremeyeceksin. Yani Xbox bir şekilde o hesabına bağlı olmalı ki bu bilgi dahilinde Uplay tek başına yeterli oluyor.

Oyunu alacağım zaten de almadan deneyim olsun diye Xbox üyeliğimi yeniledim zaten fakat 19 saat oynayıp hesabı güzelce kastım yani şimdi oyunu satın aldıktan sonra Save dosyam gitsin istemiyorum sonuçta Rainbow'un önemli şeyleri etkinliklerde verilen hediyeleridir

Hocam zaten Game Pass'teki Extraction'u açabilmek için önce hesaplarınızı bağlatıyor, sonra Ubisoft hesabınızda oyunlarınıza ekliyor R6: Extraction'u. O hesaba eklendikten sonra XBOX'u açmanıza gerek kalmayabilir, normal bu. Ubi hesabınız da aynı olduğu için savelerinizde bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı