Xbox Game Pass üyeliğinin süresi kısaldı

Muhammet{Can}

Decapat
24/01/22 tarihinde GittiGidiyor üzerinden 2 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği aldım ve Xbox hesabımda aktif ettim. Bugün ise 12/02/22 tarihinde Xbox üyeliğiniz bitecek diye bir mesaj geldi. Bu nasıl olabilir? Acaba bana verilen kodda mı bir yanlışlık var yoksa başka bir şey mi anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
24/01/22 tarihinde GittiGidiyor üzerinden 2 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği aldım ve Xbox hesabımda aktif ettim. Bugün ise 12/02/22 tarihinde Xbox üyeliğiniz bitecek diye bir mesaj geldi. Bu nasıl olabilir? Acaba bana verilen kodda mı bir yanlışlık var yoksa başka bir şey mi anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Size sattığı etkinleştirme koduna illegal yollarla sahip olduysa bunun yaşanması olası.

Büyük ihtimal satıcı Discord'un dağıttığı Game Pass kodunu aldı ve direkt satışa koydu, sizde bu kodu satıcının koyduktan 12 gün sonra gördünüz ve aldınız, o yüzden üyeliğiniz 12/02/22 tarihinde bitecek. (tahminim)

Ödeme yöntemi ekli mi?

Ödeme yöntemi ekli mi?
Evet, ödeme yöntemi ekli.
Ben de itemhesap isimli bir siteden on üç gün önce iki aylık kod aldım. Sizin konunuza görünce dönüp bir kontrol edeyim dedim ancak bende üyeliğin bitiş süresi doğru görünüyor.
Benim önceden aldığım kod da gayet iyiydi, 2 ay oynamıştım. Şimdi ne oldu da böyle oldu anlayamıyorum.
Büyük ihtimal satıcı Discord'un dağıttığı Game Pass kodunu aldı ve direkt satışa koydu, sizde bu kodu satıcının koyduktan 12 gün sonra gördünüz ve aldınız, o yüzden üyeliğiniz 12/02/22 tarihinde bitecek. (tahminim)

Kod kullanılmadan süresi başlamaz bence. Eğer öyle bir şey olsa önceki kodumda da olmalıydı.

Bu tip kodlar genelde hesaptaki ilk kullanımında etkinleşiyor, ek bilgi olarak bunu da yazıyorlar. Böyle bir durum olabilir sonuçta hesapta daha önce gamepass kullanıp tekrar bir kod etkinleştirmişsiniz.

Geri
Yukarı