Xbox Game Pass Ultimate oyunları SteelSeries gamepadi tanımıyor

assasinss

Hectopat
Daha fazla  
SteelSeries gamepadime kablo takınca sorunsuz kullanabiliyorum. Gamepadi Bluetooth ile bilgisayara bağladım ama Xbox Game Pass Ultimate gamepadi tanımıyor. Nasıl tanıtabilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 38
  • Adsız 2.png
    Adsız 2.png
    524,3 KB · Görüntüleme: 30
Aygıt Yöneticisi'nden veya Denetim Masası'ndan da kontrol edin. Xbox kolu olarak gözüküyor mu, gözükmüyorsa olmaz. Sizdeki telefon için olan modelden mi?

kablosunu takınca xbox kolu olarak çalışıyor. uzaktan bilgisayara bağlandı ama oyuna girince çalışmıyor. geforce nowda da durum aynı. çok bilgim yok nedenini anlamadım. gamepadi kablosuyla bağlayınca çalışıyor. ama aynı gamepadi bluetooth ile bağladıktan sonra oyunda çalışmıyor

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 14
Aygıt Yöneticisi'nden veya Denetim Masası'ndan da kontrol edin. Xbox kolu olarak gözüküyor mu, gözükmüyorsa olmaz. Sizdeki telefon için olan modelden mi?

Steelseries Android ve Windows Uyumlu Stratus+ Gamepad Fiyatı ve Özellikleri bunu aldım ama orada görünen kablosuz USB girişi içinde yoktu... Bluetooth ile telefona bağlanabiliyorum. Blutooth ile bilgisayara da bağlandım neden olmuyor anlamıyorum. Bugün bilgisayarıma Bluetooth özelliği kazandırsın diye adaptör aldım taktım çalıştı ve gamepadi tanıttım durum böyle kaldı.

Steam açıksa kapatıp bir kez daha dener misiniz?

Denedim gamepad tanıtılmış ve açık olmasına rağmen çalışmıyor.

O dongle ile olabilir. Satıcıya da sorabilirsiniz.

Aradan bir yıl kadar geçti ya da geçmek üzere satıcıya derdimi anlatmak ve inandırmak zaman kaybı olacağını düşünüyorum gampedin o kablosuz USB girişinden mi bahsediyorsun yoksa sorun Bluetooth adaptörü ile mi ilgili olabilir?
Bu arada spam olacak sanırım özür diliyorum. Gamepadin kutusunun resmindeki kablosuz USB girişinden satına alsam sorunu çözebilir miyim?

Anladım sanırım seni bu adaptörle ilgili olabilir gibi geliyor bana da...

Son düzenleyen: Moderatör:
O aparatı bulabilirsiniz olur diye düşünüyorum.

O aparatı bulabilirsiniz olur diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim.
Gamepad bilgisayara Bluetooth ile bağlıyken internetten şu an test ettim tuşları okuyor yani gamepad çalışıyor. Ama Steam ve Xbox Game Pass neden algılamıyor olabilir? İyi ve yeni bir gamepad olmasına rağmen neden oluyordur ki bu durum?

Teşekkür ederim.

Gamepad bilgisayara Bluetooth ile bağlıyken internetten şu an test ettim tuşları okuyor yani gamepad çalışıyor. Ama Steam ve Xbox Game Pass neden algılamıyor olabilir? İyi ve yeni bir gamepad olmasına rağmen neden oluyordur ki bu durum.

Steam'in ayarlarına girdim gamepadi etkinleştirdim tuşlar çalışıyor oyunda denemek için Among Us'a giriyorum evet gamepad çalışıyor ama şu an önemli olan bulut üzerinden oynayabilmem. Gamepadim Xbox ile uyumlu ve sanırım oradan da etkinleştirmem gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilemiyorum araştırdım bir sonuç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'de olmamasının sebebi Xinput desteği yok gözüküyor. Xinput desteği ise Xbox 360 kol desteği olarak tanımlanabilir. Belki başka bir yolu vardır. Arkadaşlar da baksınlar. Xoutput, x360ce gibi programlar ile de deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı