Xbox Game Pass yavaş indirme sorunu

Microsoft Store'da ki indirime hızı göstergesi genelde yanlış oluyor. Ben oralarda 450'yi falan görmüştüm.

Microsoft Mağazası Mbps cinsinden gösteriyor indirme hızını. Fakat Mbps'yi Mb/s olarak da yazabildiğimiz için kullanıcı tarafında anlam karmaşası oluşuyor. Microsoft Mağaza internet altyapının sınırına yakın şekilde indirme yapar eğer cihazı aktif olarak kullanmıyorsan. Eğer aktif kullanıyorsan Windows Update ayarlarını baz alarak belirlenmiş limite kendini kitler (örneğin %60'lık bant genişliğini kullanır gibi).

Microsoft Mağazası Mbps cinsinden gösteriyor indirme hızını. Fakat Mbps'yi Mb/s olarak da yazabildiğimiz için kullanıcı tarafında anlam karmaşası oluşuyor. Microsoft Mağaza internet altyapının sınırına yakın şekilde indirme yapar eğer cihazı aktif olarak kullanmıyorsan. Eğer aktif kullanıyorsan Windows Update ayarlarını baz alarak belirlenmiş limite kendini kitler (örneğin %60'lık bant genişliğini kullanır gibi).
Aktif olarak kullanıyorum ve windows güncel. Bu bant genişliğini nasıl arttırabilirim.

"Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Teslim İyileştirme > Gelişmiş Seçenekler" altından "Mutlak bant genişliği" seçeneğini seçerseniz bütün bant genişliğin aktif olarak kullanabilir Windows.

Yeni konular

Geri
Yukarı