Xbox Game Pass'la Alınan Oyunu Bilgisayardan Korsan Oynamak

herpetr

Kilopat
Daha fazla  
Ben bu sabah Xbox Game Pass aldım ve içerisinde bulunan Alien oyunu ilgimi çekti, ancak oyunu sadece konsol üzerinden oynayabilirim. Sorun ben teknik olarak oyuna sahip olsam bile konsol elimde olmadığı için oynayamıyorum, bilgisayarımda korsan oynasam etik olurmu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Etik olmaz. İlerlemeleriniz ve mevcutsa başarımlarınız Xbox profilinizle eşitlenmeyeceği gibi korsan oynayarak zararlı yazılımları da sisteminize yüklemiş olursunuz.
Technopat Sosyal olarak korsana destek vermemekteyiz.

Korsanı tavsiye etmem, eğer satın alacaksan sadece deneme amaçlı indir, sonra silip antivirüs taraması yap. Yani oyunu almakta kararsızsan yardımcı oluyor. Ben GTA V alacaktım, almadan önce denedim ve beğenmedim, yerine NFS Payback aldım, param boşa gitmemiş oldu. Buradan korsana destek verdiğim sonucuna lütfen varmayın, korsan kullanım asla tavsiye etmiyorum, ancak oyunlarda demo olmayabiliyor, olanlar da bence kısıtlı ve yetersiz oluyor. Oyunun tam sürümünü korsan indirip 30 dakika oynayınca zaten almaya değer mi anlıyor insan. Değiyorsa zaten alıyor, değmiyorsa da parası cebinde kalıyor ve pişman olmuyor.

Etik algısı kişiden kişiye göre değişir. Bu konu tartışmaya açık bir konu. Şimdi, oyun gamepass'e dahil ve sende gamepass var ancak sadece konsol için kullanılabilir. Ben olsam o oyunu korsan oynardım. Sonuç olarak ben gamepass'e para verirken o oyuna da para veriyorum değil mi?

@The Man From E.A.R.T.H. "If you like, BUY IT!" Meselesi. 😄
Aynen öyle, zaten beğendiğin oyunu satın almak istiyorsun, çünkü güncellemelerle yenilikler geliyor ve online eventler oyuna ayrı bir yön kazandırıyor. Beğenmezsen de paran cebinde kalıyor. Normalde pek takılmaz ama bütçe kısıtlı olunca insan iki kere düşünme ihtiyacı duyuyor, böyle olunca da bu tür çözümlere yöneliyor.

Etik algısı kişiden kişiye göre değişir. Bu konu tartışmaya açık bir konu. Şimdi, oyun gamepass'e dahil ve sende gamepass var ancak sadece konsol için kullanılabilir. Ben olsam o oyunu korsan oynardım. Sonuç olarak ben gamepass'e para verirken o oyuna da para veriyorum değil mi?
İşin asıl kısmı para meselesi değil. O cracklerin içinden neler çıkacağı ne malum. İki gün sonra fidye isteyecekler belki?

İşin asıl kısmı para meselesi değil. O cracklerin içinden neler çıkacağı ne malum. İki gün sonra fidye isteyecekler belki?
O risk her zaman var ancak bildim bileli korsan oyun oynayan tanıdıklarım var, bulaşan en kötü virüs reklam virüsü. Bu arada asıl meselelerden biri de para, fiyatlar indirimde bile 3 basamaklı sayılarda geziyor, indirimsiz 400'tl'ye dayandı PC'de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı