Xbox gamepad nasıl şarj edilir?

44Nihat07

Kilopat
Xbox Wireless Controller - Deep pink Amazon.com.tr
Bu ürünü aldım ama sanırım içinde çıkan piller şarjlı değil. Şarjlı pil alsam kabloya taksam şarj olur mu yoksa stant da mı almam gerekiyor? Öyleyse uygun fiyatlı öneri yapar mısınız?
(İşten dolayı çok vaktim olmuyor zaten içindeki piller bile 2 hafta oldu daha yarısı dolu ondan çok yüksek kapasiteli bir şeye gerek yok.)

Xbox Wireless Controller - Deep pink Amazon.com.tr
Bu ürünü aldım ama sanırım içinde çıkan piller şarjlı değil. Şarjlı pil alsam kabloya taksam şarj olur mu yoksa stant da mı almam gerekiyor? Öyleyse uygun fiyatlı öneri yapar mısınız?
(İşten dolayı çok vaktim olmuyor zaten içindeki piller bile 2 hafta oldu daha yarısı dolu ondan çok yüksek kapasiteli bir şeye gerek yok.)

Şarjlı pil ve şarj cihazı almalısınız. Ya da kullan at piller kullanacaksınız.

Şunun gibi bir paket alabilirsiniz mesela:

Şarjlı pil ve şarj cihazı almalısınız. Ya da kullan at piller kullanacaksınız.

Şunun gibi bir paket alabilirsiniz mesela:

Teşekkürler ama fiyatı biraz yüksek geldi, daha uygun bildiğiniz model var mı?

Hocam bulunduğunuz yerde İKEA varsa şu paketi de önerebilirim.

Bu arada şunu da belirteyim şarjlı pillerin kapasitesi mAh ile ölçülüyor. Ve bu piller ömür boyu sizi götürmez. Özellikle yüksek mAh değerli şarjlı pillerin toplam yaşam ömrü daha kısadır. Zamanla şarjlı piller kapasitelerini kaybederler.

Bu açıdan 2700, 2500 mAh lik piller yerine 1900-2000-2100 mAh lik piller alırsanız daha uzun yaşam ömrü sunarlar.

Dezavantajı ise tek şarjda kullanabileceğiniz saat daha kısa olur tabi. Mesela 2700 mAh lik pille 30 saat kullanabilirken, 1900 mah lik pille 20 saat gibi belki kullanabilirsiniz tek şarjda. Ama uzun dönemde 1900 mAh daha avantajlı duruma geçer çünkü 2700 mah lik pil 1 sene içinde zaten 2100-2200 lere düşüyor kapasitesi

Mesela 1900 mAh lik pillleri alırsanız 1000 ve üzeri kez şarj edebilirsiniz. Yani nereden baksanız 5-6 sene rahat rahat götürür diye düşünüyorum kullanım sıklığınıza göre artıp azalabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı