Xbox gamepad servis sıkıntısı

Xectuonel

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, elimde 8.nesi Xbox One Cyberpunk 2077 versiyon bir gamepad var. Gamepadin R1 butonu çift tıklama yaptığından dolayı garantiye göndermek istedim fakat ürünün seri numarası Microsoft sitesi üzerinde tanınmadı diye çıkıyor. Microsoft ile yaptığım görüşmede ürünün neslinin eski olduğu ve kendilerinin de kaydetmediklerini söylediler. Buna istinaden ürünü bir türlü garanti için teslim edemiyorum. Microsoft Vatan Bilgisayar'a yönlendiriyor satıcı olarak, Vatan Bilgisayar ise Microsoft'a. En son yaptığım işlemlerde aldığım bir ton mail var. Kısaca ürünü bir türlü garantiye gönderebilmek için kaydedemiyorum elimde Xbox olmadığı için belirli bir süre orada kullanınca kayıt oluyor dendi fakat konsolum yok. En son Xbox Support bu sayfadan değişim istedim ve gerekli bilgileri girdim. Bugün akşam üzeri bir mail geldi UPS Kargo için teslimat kodu vermişler fakat ben bu maildeki linklere tıkladığım zaman herhangi bir başvuru formu açılmamakta. Yakınımda herhangi bir UPS Kargo bulunmamakta ben bu ürün için UPS Kargo'yu evden teslimat için arayıp Microsoft'un verdiği kodu mu vermem lazım? Daha önce bu konuda sıkıntı yaşamış ve çözüme ulaşmış kişiler var ise yardımcı olurlarsa sevinirim. Konu altında Microsoft Türkiye ve Amerika ile yapmış olduğum mailleşmeler de mevcut. Garanti için servis kaydı oluşturtmadığı için direkt olarak oyun kumandası değişimine başvurdum. Yanlış mı yaptım onu da bilmiyorum.

1. Adım: Teslim alma randevusu ayarlayın​
Çalışmayan cihaz veya aksesuarınızın teslim alınması için randevu almak üzere Pazartesi-Cuma günleri arası normal iş saatlerinde 0850 255 0066 numaralı telefonu arayarak ya da çevrimiçi olarak UPS'ye ulaşın ve şu Microsoft Hesabı numarasını belirtin: kod burada yazılı.​

Dosya Ekleri

• 4.PNG
    4.PNG
    30,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 3.PNG
    3.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 22
  • 2.PNG
    2.PNG
    51,3 KB · Görüntüleme: 17
  • 1.PNG
    1.PNG
    55,5 KB · Görüntüleme: 32
Zaten onlar da değişim yapıyorlar. Fakat sizdeki özel tasarım bir kol. Bundan var mıdır, emin değilim. Gördüğüm kadarıyla yeni nesil olarak değişim yapılıyor. Dediğiniz gibi elinizde kod varsa bunu UPS'e verin. Arkadaşlar da baksınlar. Atladığım detay olabilir. Bu kollarda sıkça rastlanan bir durum. Geçmiş olsun hocam. Elimde 3 adet tamirli orijinal Xbox kolu var.

Yakında UPS yok, kurye çağır deyip gelen kuryeye mi söylemem lazım Microsoft'un verdiği kodu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı