Xbox gamepad vs DualSense

FIFA için DualSense. Ergonomi için Xbox. 8BitDo Ultimate Bluetooth ürününe de bakabiliriniz, hall effect analoglara sahip olması onu alınabilir kılıyor. 9. Nesili de ezip geçiyor.

DualSense'in ergonomisi çok daha iyi ve buna rağmen "Xbox: ergonomi" yazmak değişik. Kol büyük olabilir (aslında büyük değil, 9.nesil Xbox kontrolcüye göre büyük) lakin R3 L3 tuşlarının konumları oldukça iyi.
Xbox layout gamepadlerin ergonomisi çok daha iyi.

Xbox PC ye daha uygun.
Dualsense'in tasarımını çok beğensem, Dualshock'u da Xbox'a göre sevsem de doğru.

Dualshock'u PC'ye bağlayabilmek için SCPToolkit indirip Bluetooth'tan bağlamak gerek, ayrıca PC'de Blootooth yokmuş gibi oluyor Dualshock Driver'ını silmediğin sürece Bluetooth'u Dualshock bağlamak dışında kullanamıyorsun, PC en sonunda onu Xbox kolu olarak algılıyor. Hiç uğraşma Xbox al.

Dualsense'in tasarımını çok beğensem, Dualshock'u da Xbox'a göre sevsem de doğru.

Dualshock'u PC'ye bağlayabilmek için SCPToolkit indirip Bluetooth'tan bağlamak gerek, ayrıca PC'de Blootooth yokmuş gibi oluyor Dualshock Driver'ını silmediğin sürece Bluetooth'u Dualshock bağlamak dışında kullanamıyorsun, PC en sonunda onu Xbox kolu olarak algılıyor. Hiç uğraşma Xbox al.
Beni niye alıntıladın yav.

FIFA için DualSense. Ergonomi için Xbox. 8BitDo Ultimate Bluetooth ürününe de bakabiliriniz, hall effect analoglara sahip olması onu alınabilir kılıyor. 9. Nesili de ezip geçiyor.

Xbox layout gamepadlerin ergonomisi çok daha iyi.
Dualsense'i PC'ye nasıl bağlayacaksın?

Gördüğüm forumlarda çoğu kişi dualsense'in ergonomisini eleştirmiş.

El yapısıyla alakalı. Üç jenerasyondur Xbox sahibiyim, yani farklı analog/d-pad yerleşimine alışkınım.
Elim daha büyük olduğu için DualSense bana daha rahat geldi.
DualSense'in en büyük eksiği BT ile bağladığınızda EA FC 24 (teknik olarak görse bile) ile çalışmıyor. Kablolu kullanmak gerekiyor. Ya da program kurmak gerekiyor.
Ben iki gamepadi de zaten tip C ile bağlı kullanıyordum o yüzden beni pek alakadar eden bir durum olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı