Xbox Gamepad vs DualSense5

Tetiklerin zangır zangır titrediği bir oyun var mı bildiğin

Daha bugün denedim. Bazı oyunlarda DualSense'in tüm özellikleri kablolu bağlıyken çalışıyor. Denediğim oyun ise Ghostwire: Tokyo'du ve cidden müthiş örneğin yaratıklar sana vurduğunda kontrolcünün bazı bölümlerinin titremesi veya büyü atarken, düşmana kitlendiğinde olan titreşim kuvveti gerçekten cihazı süper yapıyor. Ayrıca aşağıya liste bırakıyorum şu an desteklenen oyunlar için.

- Metro Exodus Enhanced Edition = AT/HF (Adaptive Triggers for guns) - Assassin's Creed Valhalla = AT/HF (Adaptive Triggers for bow, Haptic Feedback for combat and water) - Call of Duty: Black Ops Cold War = AT (Adaptive Triggers for guns) - F1 2021 = AT/HF - Deathloop = AT/HF (Adaptive Triggers for guns, Speaker supported) - Dying Light 2: Stay Human = AT/HF - Call of Duty Vanguard = AT/HF - Far Cry 6 = AT Tom Clancy's Rainbow Six: Siege = AT (Adaptive Triggers for guns) - The Riftbreaker = AT ( Adaptive Triggers for guns) - The Smurfs: Mission Vileaf = AT - Final Fantasy XIV = AT/HF (Adaptive Triggers for Quest aiming minigame) - Final Fantasy VII Remake Intergrade = AT/HF (Adaptive Triggers for motorcycle minigame) - Rainbow Six Extraction = AT (Adaptive Triggers for guns) - GhostWire: Tokyo = AT/HF - Death Stranding: Director's Cut = AT/HF - WRC 10: FIA World Rally Championship = HF - Marvel's Avengers = AT/HF - Dolmen = AT/HF

AT= Ayarlanabilir tetikler HF= Haptik Titreme (Oyunda olan patlama, silah sesi gibi olayların titremesi) diyebiliriz.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Steam'den oynuyorum ancak tetikler titremiyor neden olabilir?

Hocam o oyunda denemedim ama önce Steam ayarlarından Steam Input'u devre dışı bırakmanız lazım sonra da kablolu bir şekilde bağlayıp cihazı oyunu açın. Kontrolcünün çakışıyor olması muhtemel oyunda.

Geri
Yukarı