Xbox Gamepass vs Ps Plus

Yeni çıkan oyunlar olmadığı sürece Game Pass'e hiç girmiyorum. Game Pass'ten sadece Persona 3 Reload oynuyorum. Benim için PS Plus daha önde. Konsol alacaksanız bütçeniz PS5'e çıkmıyorsa Xbox Series S alın.

Geçen ay ilk kez konsol almaya karar verdiğimde, hangisini almalıyım diye epey araştırdım; yerli ve yabancı kaynaklardan. Bu sırada oyun kütüphanelerine de baktım elbet. Ve gördüm ki öyle ahım şahım bir farkları yok. İki tarafta da yüksek bütçeli oyun dolu. Misal PS fanları "ps oyunları oynamak istyorsanız..." diyorlar, ama bi baktım Xbox ķütüphanesinde Resident Evil 3 ve 7 var 😀 ... O zaman kesin anladım ki iki taraf da doyurucu. Küratörleri, her tür oyundan koymaya özen göstermişler... O zaman karar vermek için "başka kriter belirlemeliyim" dedim kendi kendime. Kararımı belirleyen en önemli kriter Microsoftun Türkiye'de resmi olarak faaliyet göstermesi oldu. Bir sorunum olduğunda muhatabım direk yetkin bir ekip olacak...

Genel değil de kişisel bir yorum yapabilirim. Şahsen ben PS Plus'ı önde görüyorum. PS Plus kataloğu benim için çok zengin bunun en büyük sebebi Sony oyunlarının bu abonelikte olması. Şahsen Xbox oyunlarının ilk günden Gamepass'e gelmesi benim için o kadar da önemli değil hiç yüzüne bakmayacağım oyunlar ilk günden eklense de pek birşey ifade etmez. PS Plus içerisinden oynadığım 2 saatlik Marvel Spiderman 2 tam oyun denemesi bile Gamepass'de ki birçok oyundan daha iyi bir deneyim verdi. Sony oyunlarının birçoğu aboneliğe dahil, olmayanların da 2-3 saatlik tam oyun denemeleri olabiliyor özellikle oyunu alıp almama arasında kalan kişiler için çok iyi bu denemeler. Ayda yılda bir Gamepass'e kaliteli 3. partiler ilk günden çıkabiliyor bana göre de tek avantajı bu. Şuan ki kütüphanelere bakarak PS Plus çok daha iyi derim. 1 tane kaliteli oyun 100 tane çöp oyundan iyidir.

Geri
Yukarı