Xbox için monitör önerisi

mustafaco23

Centipat
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Ben Xbox One S kullanıyorum. Bir de orta segment bir laptopum var.

Ben hem Xbox hem de laptop için monitör arayışına çıktım.
Öncelikle birkaç sorum var.
1: Benim Laptop'umun DisplayPort giriş çıkışı yok Xbox'ta da yok sadece HDMI girişleri var.
2: Xbox'da 144 Hz monitör aldığımı düşünürsek galiba Max HDMI ile 120 Hz çıkış yapabiliyor.

Xbox'da 120 Hz bir işime yarar mı? 120 Hz çalışan oyunlar hangileri?

3: Bir de laptoptan HDMI ile 144 Hz monitör'e görüntü aktarırsak performans kaybı yaşar mıyım? Oyunlarda daha düşük FPS alır mıyım?
4: Eğer 144 Hz monitör alacağıma daha kaliteli 75 Hz bir monitör'e mi bakayım.

Bende de Xbox One S var. Bu konsol 60 ve 30 Fps olarak çalıştırıyor oyunları. Ben şu an Aoc G2260VWQ6 75 Hz Monitör kullanıyorum. İşimi fazlasıyla görüyor. Görüntü kalitesi de yeterli. Oyunlarda yırtılma vs olmuyor. Fazla bütçe ayırmak istemiyorsan tavsiye edebilirim.

Bende de Xbox One s var. Bu konsol 60 ve 30 FPS olarak çalıştırıyor oyunları. Ben şu an AOC G2260VWQ6 75 Hz monitör kullanıyorum. İşimi fazlasıyla görüyor. Görüntü kalitesi de yeterli. Oyunlarda yırtılma vs olmuyor. Fazla bütçe ayırmak istemiyorsan tavsiye edebilirim.

27 inc bakıyorum.

Xbox 60 Hz üstünü göstermez (Yani monitor 120 Hz olsa da 60 Hz olarak çalışır). Ama notebook için düşünürsek eğer DP portunuz varsa 144 Hz bakabilirsiniz. Eğer notebookta DP yoksa 120 Hz'in üstü tazeleme hızlarına bakmanıza gerek bile yok HDMI ile max 120 Hz çalışacaktır.

Xbox 60 Hz üstünü göstermez (yani monitor 120 Hz olsa da 60 Hz olarak çalışır). Ama notebook için düşünürsek eğer DP portunuz varsa 144 Hz bakabilirsiniz. Eğer notebookta DP yoksa 120 Hz'in üstü tazeleme hızlarına bakmanıza gerek bile yok HDMI ile Max 120 Hz çalışacaktır.

Xbox'da 120 Hz desteği var diye biliyorum.

Xbox 60 Hz üstünü göstermez (Yani monitor 120 Hz olsa da 60 Hz olarak çalışır). Ama notebook için düşünürsek eğer DP portunuz varsa 144 Hz bakabilirsiniz. Eğer notebookta DP yoksa 120 Hz'in üstü tazeleme hızlarına bakmanıza gerek bile yok HDMI ile max 120 Hz çalışacaktır.
HDMI ile 144 Hz alınabiliyor yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

HDMI ile 144 Hz alınabiliyor yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.
O kağıt üstünde 2.0 ve 2.0a için öyle. İnternette forumlarda binlerce entry var bu sorunla ilgili Bkz

Çoğu monitör 2.0 desteğine sahip değil HDMI üzerinden daha düşük Hz veriyor. Bir de kablonun da 2.0 desteklemesi lazım. Düzgün 144 Hz için DP şart gibi bir şey.

O kağıt üstünde 2.0 ve 2.0a için öyle. İnternette forumlarda binlerce entry var bu sorunla ilgili Bkz

Çoğu monitör 2.0 desteğine sahip değil HDMI üzerinden daha düşük Hz veriyor. Bir de kablonun da 2.0 desteklemesi lazım. Düzgün 144 Hz için DP şart gibi bir şey.
Sonuç olarak HDMI ile 144Hz alınabiliyor şartlar sağlandığında. Ben HDMI ile sorunsuz 144Hz kullanıyorum.

Geri
Yukarı