Xbox kontrolcü analog kalibrasyonu doğru çalışmıyor

Baletty

Centipat
Daha fazla  
Bu sabah Xbox 9. nesil kontrolcüsü aldım, kol da her şey güzel fakat bir şey var o büyük bir sorun mu başkalarında aynı sorun var mı bilemediğimden buraya yazmak istedim. İki analogda da (left stick ve right stick) oluyor. Sorun şu; analogu bir yere çektiğimde geri ortalarken bazen tam ortada kalmıyor. Bunu fiziksel olarak değil de yazılımdan görebiliyorum. Diyelim analogu sola ittirdim, sonra geri bıraktığımda bazen tam ortada kalmıyor hafif sağda ya da solda kalabiliyor. Bu sizde de oluyor mu? Fotoğrafta da görüldüğü gibi analog boştayken tam ortada kalmadığı oluyor. FIFA tarzı oyunlarda hiç sorun değil ama mesela ETS 2 oynadığımda ölü bölgeyi çok hafif arttırdığımda düzeldi bu sorun. Yoksa direksiyon kendiliğinden bir yere dönebiliyordu.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Stick drift var değişim iste.

Ürün sıfır ve kutulu hiç açılmamış ama değişim yapamam geri beyinli olduğum için daha önce yurt dışından ucuza alıp hiç kutusunu açmayan birinden aldım 1000 TL daha uyguna geliyor diye. Eğer bu kadar da kalırsa sorun yok ama ilerlerse konsol tamircisine gidip yaptırtmaya çalışırım analog değişiminden falan. Ama sorun büyümezse böyle okeyim.

Ürün sıfır ve kutulu hiç açılmamış ama değişim yapamam geri beyinli olduğum için daha önce yurt dışından ucuza alıp hiç kutusunu açmayan birinden aldım 1000 TL daha uyguna geliyor diye. Eğer bu kadar da kalırsa sorun yok ama ilerlerse konsol tamircisine gidip yaptırtmaya çalışırım analog değişiminden falan. Ama sorun büyümezse böyle okeyim.

Çözümleri var ama eline güvenmen lazım. Bence böyle kullan benim için önemli değil bende de fazla.

İnternette bu sorun ile ilgili birçok video var. Bazıları sadece temizlemiş, bazıları ise parça değiştirmiş bana göre sizin açınızdan sorun yok ise ürünü açmanızı tavsiye etmem zaten bu çözümler genellikle geçici oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı