Xbox kontrolcüyü Steam görmüyor

zgrsmsk

Centipat
Makaleler
1
Yer
Miami FL
Daha fazla  
Xbox kontrolcuyu Bluetooth ile PC'ye bagladim ancak Steam bunu gormuyor ve kontrolcu ayarlarina gittigimde sag alttaki pencerede goruldugu uzere tetik tuslari da gozukmuyor. Cozumu bilen var mi?

Desktop Screenshot 2020.07.13 - 16.15.30.94.jpg.jpg

Desktop Screenshot 2020.07.13 - 16.14.14.41.jpg.jpg

Hocam kablo ile bağlantı deneyin. Eğer kablo ile görürse sorun adaptör kaynaklıdır. Data aktarma özelliği olan telefon kablosu ile bağlayabilirsiniz.

Kablo ile deneyin, ben Dualshock'u kablo ile bağlıyorum Steam'e. Birde bağladıktan sonra kontrolcü üzerinde yer alan Xbox logosuna bir kere basın o zaman Steam otomatik algılayacaktır.

Hocam kablo ile bağlantı deneyin. Eğer kablo ile görürse sorun adaptör kaynaklıdır. Data aktarma özelliği olan telefon kablosu ile bağlayabilirsiniz.
Kablo ile deneyin, ben Dualshock'u kablo ile bağlıyorum Steam'e. Birde bağladıktan sonra kontrolcü üzerinde yer alan Xbox logosuna bir kere basın o zaman Steam otomatik algılayacaktır.
5 farkli kablo ile denedim ancak sorun cozulmedi.

5 Farkli kablo ile denedim ancak sorun cozulmedi.

Hocam benim dikkatimi Steam değil. Denetime masası testi çekti. Normalde RT ve LT çalışması gerekiyor. X ve Y ekseni olarak. Başka bir oyun içi deneseniz. RT ve LT çalışacak mı? Bende Xbox One ve PC var. Fakat Steam fazla kullanmıyorum. Çocuklar yeğenler falan bazen CS:GO oynuyorlar.

Daha once ayni kontrolcuyu ayni bilgisayarda sorunsuz kullaniyordum. Format attiktan sonra birdaha duzgun baglanmadi, bu arada ayni kontrolcuyu xbox icinde kullaniyorum ve herhangi bir sorun bulunmuyor. Kontrolcu ile sadece F1 2019 oynamak istiyorum ve bunun icin steam sart. Baska bir oyunda calismasi birsey ifade etmiyor benim icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı