Xbox lisanssız aksesuarları konsolundan yasaklıyor

Famronty

Megapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
1698674277813.png

Forumda bu konu ile ilgili 2-3 kişi sorun yaşamıştı. Olaylar netleşti. Muhtemelen politikalarında güncellemeye gittiler. Artık lisanssız üçüncü taraf aksesuarlar 12 Kasım 2023'ten sonra çalışmayacakmış.

Lisanssız ürünlerin konsollarda hatalara neden olduğunu söylüyorlar.

Denemiş değilim fakat muhtemelen bu olay bazı direksiyon seti ve kulaklıkları da etkileyecektir.

"Yazılım devi Microsoft, 12 Kasım 2023 tarihi itibarıyla Xbox oyun konsollarında lisanssız üçüncü taraf aksesuarların kullanımını yasaklayacak. Şirket kullanıcılara aksesuarlarının engelleneceği tarihi bildiren "0x82D60002" hata kodlu uyarı mesajı göstermeye başladı.

Söz konusu mesajda üçüncü taraf aksesuarlarların "konsol sorunlarına" yol açtığına dikkat çekiliyor. Aynı uyarı bildiriminde Microsoft'tan lisans almış cihazların listesini görebileceğiniz bir web bağlantısı da var. Bu link kullanıcıları Xbox'un kendi mağazasına yönlendiriyor."

Kaynak: Microsoft, Xbox'ta üçüncü taraf oyun kumandalarını yasaklıyor: İşte tarih

@Aspect15 @Niko BelIic

Son düzenleyen: Moderatör:
Çakma kolların ölü bölgesi insanı delirtiyor hocam. Bende eskiden DOBE marka çakma bir kol vardı ve kalitesizliği ayrı ölü bölgesi ayrı insanı sinir ediyordu.
Hocam sırf fifa için 2 kola daha 4 bin tl verilmez yapcak birşey yok.
Ben alıcaktım çakma kollardan hatta bugün alıcaktım bu haberi gördüm açmasanız konu boşuna sipariş ediyordum.

Hocam sırf fifa için 2 kola daha 4 bin tl verilmez ama.

Ben alıcaktım çakma kollardan hatta bugün alıcaktım bu haberi gördüm açmasanız konu boşuna sipariş ediyordum.
Elimdeki kontrolcü bozulacak diye korkar oldum. Gerçekten 2000-2500 TL gibi rakamlar çok uçuk. Eskiden PS3, Xbox 360 döneminde insanlar üçer dörder kontrolcü alırdı. Şuan tekini alan şükrediyor.

Elimdeki kontrolcü bozulacak diye korkar oldum. Gerçekten 2000-2500 TL gibi rakamlar çok uçuk. Eskiden PS3, Xbox 360 döneminde insanlar üçer dörder kontrolcü alırdı. Şuan tekini alan şükrediyor.
Birde kontrolcüler hep bir sorun yaratıyor.

Sanırım drift problemi deniyordu benim kolda ondan çıkmıştı kendi kendine gidiyordu.

Teşekkürler hocam, haber verdiğiniz iyi oldu. 800'e sağlam bir çakma kol bulmuştum alacaktım. Peki aksesuarlara tam olarak neler dahil? Örneğin; hard disk için geçerli mi, gamepad jak girişine taktığımız kulaklıklar bundan muaf mı?

Teşekkürler hocam, haber verdiğiniz iyi oldu. 800'e sağlam bir çakma kol bulmuştum alacaktım. Peki aksesuarlara tam olarak neler dahil? Örneğin; hard disk için geçerli mi, gamepad jak girişine taktığımız kulaklıklar bundan muaf mı?

Kulaklıklara yapacaklarını sanmiyorum Xbox'un marifeti gibi bir şey oldu o her kulaklığın takılabilmesi.

Geri
Yukarı