Xbox mu PS mi alınmalı?

PS5'e bütçen çıkıyorsa PS5, çıkmıyorsa Series S.
bütçemi çıkarırım ama dediğim gibi ben konsolu oyundan çok youtube veya tarayıcıda takılmak için alacağım. tabii oyunda oynayacağım ama yorumlar, kontrolcünün ergonomik tasarımı falan xbox series x veya s kendine çekti. bu dediklerimin hepsini aynı zamanda series s alıncada yapabileceğim için gereksiz 2 kat fark ödemek biraz israf gibi geldi, ne dersiniz?

bütçemi çıkarırım ama dediğim gibi ben konsolu oyundan çok youtube veya tarayıcıda takılmak için alacağım. tabii oyunda oynayacağım ama yorumlar, kontrolcünün ergonomik tasarımı falan xbox series x veya s kendine çekti. bu dediklerimin hepsini aynı zamanda series s alıncada yapabileceğim için gereksiz 2 kat fark ödemek biraz israf gibi geldi, ne dersiniz?
YT ve tarayıcı için mecbur Series S/X alman lazım eğer ana kullanım amacı oysa. PS5'te tarayıcı yok çünkü. Oyun açısından yorum yaptım ben. Kullanım amacı da düşünülünce evet senin için Series S daha mantıklı bir tercih olur. Artı olarak çamur grafikle de olsa nesil sonuna kadar desteği olacak.

İçimde konsol isteği var yıllardan beri ve xbox'u ps'ye göre daha çok sevmişimdir. Çok kafa yormasam direkt gidip series s veya x alıyordum ama almışken doğru tercih yapmak istedim. Bazı forumlarda ps ve xbox fanları tartışmış kısmen doğru kısmen yanlış olan bir ton laf sayıklamışlar. Mesela birinin kaynak göstererek yazdığına göre xboxun ceosu ps'nin en iyisi olduğunu kabul ettiği bir açıklama yapmış, xbox yapımı oyunların hepsinin nintendo ve ps'ye geleceğinin işaretini vermiş. Bu durumda xboxu özel kılan forza veya diğer özel yapım seriler diğer konsollarada verilince ps daha iyi demek mantıklı mı bilemiyorum. Benim asıl anlamadığım exclusive oyun olsa ne olacak ki. Ben oynarsam yalnızca multiplayer oyunlar oynayacağım. Buna yanıt verebilir misiniz? Yazdığım gibi bir durum var mı yani xbox kendisi ps daha iyi gibidinden açıklama yapıyorsa yeniden düşünmeliyim. Xbox hala beni kendine daha çok çekiyor kol ergonomisi ve konsol tasarımının şıklığı ile. Sizden yanıt bekliyorum...
Xbox alın o zaman. Seviyormuşsunuz hem. Bilgisayarınız varsa PS exclusive oyunları oynarsınız bir şekilde.

YT ve tarayıcı için mecbur Series S/X alman lazım eğer ana kullanım amacı oysa. PS5'te tarayıcı yok çünkü. Oyun açısından yorum yaptım ben. Kullanım amacı da düşünülünce evet senin için Series S daha mantıklı bir tercih olur. Artı olarak çamur grafikle de olsa nesil sonuna kadar desteği olacak.
hocam bunu bilmiyordum, ps5'te tarayıcı olmadığını bilsem hiç düşünmezdim. tarayıcı yok ama aynı zamanda yüklenmiyor mu yani? hiç mi erişim yok? ve birkaç video daha izledim series x grafik açısından beni etkiledi. xss, xsx ve ps5 kıyaslamışlar. benim fikrim xsx her türlü daha iyi sonuç vermiş. tek sıkıntı buzdolabına benzemesi.

Teşekkür ederim ama şimdi aklım daha da karıştı. Bizzat Xbox'un yöneticisinin böyle bir açıklama yapması insanları PS almaya itmez mi? Şahsen böyle bir açıklama yüzünden PS her halükarda daha iyi algısı oluştu bende. Dediğiniz bu açıklamadaki yarışın içinde görmüyoruz söylemi ne anlama geliyor? Yani kısacası siz şuan yerimde olsanız ne yapardınız? Yurtdışından alacağım hepsini seçenekleri yazıyorum. Birinci seçenek yaklaşık 14 bin liraya PS5 Slim alabilirim. İkinci olarak yine yaklaşık 14 bin liraya Xbox Series X alabilirim. Son seçenek olarak ise hem boyutunun çok ufak olması hemde bazen kağıt üzerindeki veriler değişse bile her oyunu açabilip akıcı oynatıyor olması beni etkileyen, 7600 liraya alabileceğim Xbox Series S. Cevap verirseniz sevinirim, cevap verdiğinizde son bir sorum olacak şuan uzatmak istemedim, teşekkür ederim.
Xbox, konsol satış rakamlarında geride kaldığı her halükarda belli. Bunu kabul ettiklerini fakat bu yarışın içinde olmadıklarını falan söylediler. Kısaca diğer konsolların ne yaptıkları ile çok ilgilenmiyorlar. Eğer siz alacağınız konsola karar verdiyseniz bu tartışmalara bakmayın bence. Fanboyların kavgası yıllardır sürüyor.

Eğer bütçeyi biraz arttırabilirsiniz Series S + PS5 ikilisi yaparak her iki konsoldan da mahrum kalmamış olursunuz.

Xbox, konsol satış rakamlarında geride kaldığı her halükarda belli. Bunu kabul ettiklerini fakat bu yarışın içinde olmadıklarını falan söylediler. Kısaca diğer konsolların ne yaptıkları ile çok ilgilenmiyorlar. Eğer siz alacağınız konsola karar verdiyseniz bu tartışmalara bakmayın bence. Fanboyların kavgası yıllardır sürüyor.

Eğer bütçeyi biraz arttırabilirsiniz Series S + PS5 ikilisi yaparak her iki konsoldan da mahrum kalmamış olursunuz.
benim için psye ait özel yapım oyunlar önemli değil. sadece en popüler online oyunları özelliklede fortnite oynamak istiyorum ve izlediğim testlerde xbox series x çok daha hoş görünüyordu grafik açısından ps5 kıyasında. sanırım xsx alacağım.

Teşekkür ederim ama şimdi aklım daha da karıştı. Bizzat Xbox'un yöneticisinin böyle bir açıklama yapması insanları PS almaya itmez mi? Şahsen böyle bir açıklama yüzünden PS her halükarda daha iyi algısı oluştu bende. Dediğiniz bu açıklamadaki yarışın içinde görmüyoruz söylemi ne anlama geliyor? Yani kısacası siz şu an yerimde olsanız ne yapardınız? Yurt dışından alacağım hepsini seçenekleri yazıyorum. Birinci seçenek yaklaşık 14 bin liraya PS5 Slim alabilirim. İkinci olarak yine yaklaşık 14 bin liraya Xbox Series X alabilirim. Son seçenek olarak ise hem boyutunun çok ufak olması hem de bazen kağıt üzerindeki veriler değişse bile her oyunu açabilip akıcı oynatıyor olması beni etkileyen, 7600 liraya alabileceğim Xbox Series S. Cevap verirseniz sevinirim, cevap verdiğinizde son bir sorum olacak şu an uzatmak istemedim, teşekkür ederim.

Xbox sadece 3 oyunu getiriyor ileride Xbox 1. Parti oyunlarını PS'ye getirmeyecekler. Sadece gelirse Bethesda ve Activision oyunları gelir. Sea of Thieves'in gelmesinin sebebi de Online olması ve insanların Xbox'ta Game Pass ile oynarken PS'de oyunu sattırmak istiyor olmaları.
Eğer iyi bir bilgisayarın yoksa Xbox al. Yeni çıkan oyunlar hariç oyun fiyatları daha iyi Xbox'ta ve PS'ye göre daha geç güncelleniyor fiyatlar. Üstelik Diablo da geliyor. J-RPG seviyorsan Persona 3 ve Yakuza oyunları seni en az 2-3 ay götürür.

hocam bunu bilmiyordum, ps5'te tarayıcı olmadığını bilsem hiç düşünmezdim. tarayıcı yok ama aynı zamanda yüklenmiyor mu yani? hiç mi erişim yok? ve birkaç video daha izledim series x grafik açısından beni etkiledi. xss, xsx ve ps5 kıyaslamışlar. benim fikrim xsx her türlü daha iyi sonuç vermiş. tek sıkıntı buzdolabına benzemesi.
Yani native olarak bir tarayıcı yok PS5'te. Çeşitli yöntemler ile açılabiliyor sanırım nette videoları var ama çalışır mı çalışmaz mı çok emin değilim.

Series X performans olarak PS5 ayarında, Series S'in çok üstünde bir konsol, performansı ve grafik olarak kalitesi de dolayısıyla daha iyi. PS5 ve XSX arasında performans olarak çok bir fark yok, XSX donanım olarak kıl payı ile daha iyi PS5'ten ama pratik olarak bunu gösterebildiği bir alan yok.

Bütçe sıkıntı değilse ve tarayıcı kullanacaksan Series X iyi bir tercih olur. PS5+Series S kombosu da çok tatlı, düşünebilirsin.

benim için psye ait özel yapım oyunlar önemli değil. sadece en popüler online oyunları özelliklede fortnite oynamak istiyorum ve izlediğim testlerde xbox series x çok daha hoş görünüyordu grafik açısından ps5 kıyasında. sanırım xsx alacağım.
Ben series s de multiplayer Cod warzone , battlefield .... hepsini oynadım. Tekrar alcam olsam tv m de iyi olduğu için çok gerekli olmasa da X alirdim. God of war oynamak için PS5 alinmaz. Game pass de 20 tane oyun var diyorlar da oynanacak oyun kişiden kişiye değişiyor. Yeğen geliyor hotwheels oynuyor, hanımlar oluyor overcooked oynuyor.

Teşekkür ederim ama şimdi aklım daha da karıştı. Bizzat Xbox'un yöneticisinin böyle bir açıklama yapması insanları PS almaya itmez mi? Şahsen böyle bir açıklama yüzünden PS her halükarda daha iyi algısı oluştu bende. Dediğiniz bu açıklamadaki yarışın içinde görmüyoruz söylemi ne anlama geliyor? Yani kısacası siz şuan yerimde olsanız ne yapardınız? Yurtdışından alacağım hepsini seçenekleri yazıyorum. Birinci seçenek yaklaşık 14 bin liraya PS5 Slim alabilirim. İkinci olarak yine yaklaşık 14 bin liraya Xbox Series X alabilirim. Son seçenek olarak ise hem boyutunun çok ufak olması hemde bazen kağıt üzerindeki veriler değişse bile her oyunu açabilip akıcı oynatıyor olması beni etkileyen, 7600 liraya alabileceğim Xbox Series S. Cevap verirseniz sevinirim, cevap verdiğinizde son bir sorum olacak şuan uzatmak istemedim, teşekkür ederim.
Öncelikle tarayıcı PS5'te yok fakat YouTube var. Bütçe çıkıyorsa PS5, çıkmazsa da Series S arasında bir tercih yapmanızı öneriyorum. Series X kağıt üstünde daha güçlü fakat oyunlar PS5'e daha iyi optimize ediliyor performans olarak şuan için bir tık daha iyi ileri zamanlarda aradaki fark açılabilir. Zaten Xbox tarafında Series S yeterli bir konsol. Multiplayer oyunlar oynuyormuşsunuz iki konsolun performans farkına bakabilirsiniz. Ücretli Multiplayer oyunlar için iki tarafta da abonelik zorunlu. Kontrolcü olarak ergonomi kişiden kişiye değişir 9 ay Xbox kontrolcüsü kullandım fakat bana rahat gelmedi 1 aydır PS5 ile Dualsense kullanıyorum bana daha rahat geldi mesela size uygun olanı deneyip karar verin. Dualsense tuşları çok daha sessiz, bumper ve dpad tuşları da dualsense'de yumuşak Xbox'ta biraz garip, titreşim ve tetik efekti olarak Dualsense fark atıyor, analog büyüklüğü Dualsense'de daha iyi, Xbox kontrolcüsü pilli ve şarjlı pil ile anında değişim yapma avantajınız varken Dualsense'de şarjlı. Series S'in sadece 360 GB boyutunda bir depolama kapasitesi mevcut ve arttırmak için satılan genişletme kartları nerdeyse konsolun fiyatını buluyor. PS5 Slim'de 1 TB ve boyutları uygun olan herhangi bir M2 SSD PS5'te çalışıyor. Özel oyun ilgimi çekmiyor demişsiniz bu sebepten o konuya girmiyorum.

Anlattığım kriterlere bakıp, kafanızda tartıp bir seçim yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı